Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 105 Бюджетного кодекса Украины относительно принципов и критериев распределения субвенций на выполнение инвестиционных программ (проектов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.10.2011 № 9367
Дата рассмотрения: 31.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 105 Бюджетного кодексу України щодо принципів та критеріїв розподілу субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 105 Бюджетного кодексу України щодо принципів та критеріїв розподілу субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів)" (далі - законопроект) розроблено Мінекономрозвитку на виконання пункту 1.6 напряму "Стабілізація державного бюджету" Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 27.04.2011 N 504/2011.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою вдосконалення шляхів законодавчого регулювання підвищення ефективності надання та використання субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів).

Законопроектом передбачено внести зміни до статті 105 Бюджетного кодексу України, зокрема уточнено основні засади надання субвенцій, а також визначено основні критерії розподілу субвенцій - чисельність населення регіону та рівень соціально-економічного розвитку за показником валового регіонального продукту на одну особу в абсолютному значенні. Запропоновано нову редакцію частини третьої цієї статті.

Таким чином, передбачено впровадження Україною європейського підходу системного стимулювання розвитку регіонів. У багатьох країнах ЄС є чіткі критерії розподілу державною коштів на регіональний розвиток. Наприклад, у Польщі 80 відсотків коштів розподіляється відповідно до чисельності населення, 10 відсотків - регіонам з низькими показниками ВРП і 10 відсотків - регіонам з високими показниками безробіття. В Італії 80 відсотків коштів закріплені за відсталими південним регіонами.

3. Правові аспекти

Відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України "Про стимулювання розвитку регіонів", "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими нормативно-правовими актами..

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Обсяги інвестиційних субвенцій визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено: без зауважень Держстатом, із зауваженнями, які враховано, - Мінфіном, Мінрегіоном та Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Законопроект стосується питань державної фінансової підтримки регіонів за рахунок виконання відповідних інвестиційних програм (проектів).

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект буде розміщено на веб-сайті Мінекономрозвитку.

9. Позиція соціальних партнерів

Положення законопроекту не стосуються соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Реалізація законопроекту забезпечить прозорість розподілу субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів), підвищить ефективність їх використання та створить умови для збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів.

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі -
керівник апарату 

В. П. Павленко

Опрос