Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно некоторых вопросов уплаты налогов в условиях действия соглашения о разделе продукции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.10.2011 № 9358
Дата рассмотрения: 28.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо деяких питань сплати податків в умовах дії угоди про розподіл продукції)

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Необхідність проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо деяких питань сплати податків в умовах дії угоди про розподіл продукції) обумовлена об'єктивною потребою у поліпшенні законодавства з питань оподаткування при виконанні угод про розподіл продукції та підвищенні ефективності цього механізму користування надрами.

Зазначений законопроект дозволить розширити можливості держави в частині розпорядження результатами реалізації проектів з розробки та видобутку корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції. Чинне законодавство України забороняє сплату інвестором податків в натуральній формі. В результаті, держава не може отримати, в разі необхідності, додаткові обсяги корисних копалин, насамперед, нафти та газу, щодо яких може виникнути дефіцит на ринку України. Внесення запропонованих змін дозволить державі в залежності від ситуації в кожний звітний період реалізації проектів (як правило на щоквартальній основі) вимагати від інвестора сплати податків або в грошовій формі, або шляхом передачі уповноваженому державою органу частини належної інвестору частки прибуткової продукції (нафти або газу) на суму нарахованих податків.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону України

Цілі і завдання розробленого законопроекту полягають у створенні для держави додаткових засад щодо можливості отримувати податки, які сплачуються при виконанні угод про розподіл продукції, не тільки у грошовій, а і в натуральній формі в залежності від нагальних потреб держави.

3. Загальна характеристика і головні положення проекту Закону

Законопроектом передбачається внесення змін до Податкового кодексу України, які передбачають можливість сплати інвестором податків як в грошовій так і в натуральній формі шляхом передачі державі частини прибуткової продукції, набутої інвестором у власність в результаті розподілу продукції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють:

Податковий кодекс України;

Закон України "Про угоди про розподіл продукції".

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткового внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних показників та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту створює умови для розширення можливостей держави в частині розпорядження результатами реалізації проектів з розробки та видобутку корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції.

Держава в залежності від своїх нагальних потреб зможе обирати найбільш оптимальну форму сплати податків інвестором. Зазвичай, державний бюджет отримуватиме податкові надходження в традиційній грошовій формі. Проте, у разі потреби держава зможе обрати на тимчасовій основі натуральну форму сплати податків, що забезпечить поліпшення загального балансу вуглеводнів або інших корисних копалин. Таким чином, у держави з'явиться додатковий інструмент оперативного вирішення можливої проблеми ресурсного дефіциту корисних копалин, насамперед, вуглеводнів, а також зменшення імпортних поставок нафти і газу та, відповідно залежності України від такого імпорту.

 

Народний депутат України  

Ю. В. Каракай 

Опрос