Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О финансово-кредитных механизмах и управлении имуществом при строительстве жилья и операциях с недвижимостью" относительно введения одного вида ФФС

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.10.2011 № 9338
Дата рассмотрения: 05.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" щодо запровадження одного виду ФФБ"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Прийняття запропонованого законодавчого акта пов'язано з необхідністю внесення змін до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" з наступних причин.

Згідно частини 2 статті 11 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" ФФБ може бути двох видів - ФФБ виду А та ФФБ виду Б.

Наразі ФФБ виду Б практично не створюються через те, що управителі (фінансові установи) не бажають брати на себе фінансові ризики при спорудженні об'єкта будівництва. Створення ФФБ виду А призвело до того, що такі ризики несе забудовник і він зобов'язаний своєчасно ввести об'єкт будівництва в експлуатацію відповідно до проектної документації і виконати усі необхідні роботи для дотримання технічних характеристик об'єктів інвестування та об'єкта будівництва, незалежно від обсягу фінансування.

Використання ФФБ виду А стало однією із причин порушення графіків будівництва, збільшення кількості об'єктів незавершеного будівництва та банкрутства забудовників.

Ліквідація ФФБ виду А запровадить створення так званого ФФБ виду Б із справедливими умовами, при яких: забудовник братиме на себе зобов'язання дотримуватися вимог управителя щодо споживчих властивостей об'єктів інвестування та об'єкта будівництва, здійснюватиме спорудження об'єктів будівництва без порушення графіків будівництва та відповідно до проектної документації і в межах загальної вартості будівництва, погодженої з управителем, та своєчасно вводитиме їх в експлуатацію і виконуватиме усі необхідні роботи для дотримання технічних характеристик об'єктів інвестування та об'єкта будівництва, у разі виконання управителем графіка фінансування будівництва; управитель визначатиме поточну ціну вимірної одиниці об'єкта будівництва, коефіцієнти поверху і комфортності та прийматиме на себе ризик щодо недостатності залучених коштів на спорудження об'єкта будівництва.

При цьому вказаним Законом передбачається, що при здійсненні управління ФФБ виду Б, для покриття ризику недостатності залучених коштів на спорудження об'єкта будівництва, управитель може укласти з визначеним ним страховиком договір страхування такого комерційного ризику.

2. Цілі та завдання прийняття Закону України

Метою Закону є звільнення забудовників від можливих фінансових ризиків при виконанні підрядних робіт через ФФБ і запровадження покриття таких ризиків управителями за рахунок страхування та забезпечення виконання забудовниками вказаних робіт за обґрунтованими цінами і своєчасного введення об'єктів будівництва в експлуатацію.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону України

Законопроектом передбачається запровадження лише одного виду ФФБ із положеннями, які наразі законодавчо визначенні для ФФБ виду Б.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Сфера правового регулювання даного питання базується на Конституції України та Законі України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю".

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" щодо запровадження одного виду ФФБ" не потребує додаткового фінансування із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону України

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" щодо запровадження одного виду ФФБ" звільнить забудовників від можливих фінансових ризиків при виконанні підрядних робіт через ФФБ і запровадить покриття таких ризиків управителями за рахунок страхування та забезпечить виконання забудовниками вказаних робіт за обґрунтованими цінами і своєчасного введення об'єктів будівництва в експлуатацію.

 

Народний депутат України 

Ю. С. Сербін

Опрос