Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 282 Налогового кодекса Украины (относительно льгот по плате за землю для заказчиков строительства спортивных объектов, строящихся за бюджетные средства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.10.2011 № 9332
Дата рассмотрения: 20.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 282 Податкового кодексу України" (щодо пільг з плати за землю для замовників будівництва спортивних об'єктів, що будуються за бюджетні кошти)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В рамках підготовки та проведення на належному рівні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та виконання Державної цільової програми "Хокей України", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України N 1194 від 3 жовтня 2007 року, а також з метою пропаганди здорового способу життя, фізичної культури та спорту державою було утворено ряд державних підприємств. Дані підприємства визначені замовниками будівництва різного виду спортивних будівель, комплексів, споруд. Згадане будівництво здійснюється за рахунок бюджетних коштів відповідно до затверджених планів на спеціально виділених з цією метою земельних ділянках. Після закінчення будівництва та введення в експлуатацію об'єкти будуть передані органам місцевого самоврядування. При будівництві об'єктів застосовуються найсучасніші технології і матеріали, залучаються провідні в Україні підприємства і фахівці.

На період будівництва документи на земельні ділянки (свідоцтво про право постійного користування земельною ділянкою) оформляються на згадані державні підприємства, і відповідно до Законодавства України у них виникають податкові зобов'язання зі сплати земельного податку. Податок на землю під будівництвом об'єкту включається у незавершене будівництво, формуючи, як одна із складових, балансову вартість об'єкта. У витратах на утримання служби замовника вищезазначений податок згідно ДБН Д.1.1-1-2000 не міститься, і з доходу служби замовника не платиться.

На сьогоднішній день рядом державних підприємств отримані державні акти на право постійного користування земельними ділянками. В містах Києві, Донецьку, Львові, Дніпропетровську вже ведеться будівництво, яке знаходиться на стадії завершення, але питання з податком на землю не вирішені. В м. м. Запоріжжя, Луганську, Львові, Сумах, Хмельницькому видані державні акти на право постійного користування земельними ділянками, але відповідне фінансування ще не виділене з бюджету, що унеможливлює сплату податку. Також планується передача інших земельних ділянок у постійне користування для будівництва об'єктів з метою виконання вищезазначених програм.

У зв'язку з тим, що податок на землю нараховується по кожній земельній ділянці з моменту отримання державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, у державних підприємств виникає заборгованість перед місцевими бюджетами зі сплати податку та нараховується пеня.

Ураховуючи викладене, виникла необхідність у врегулюванні зазначеного питання, шляхом внесення відповідних змін до статті 282 Податкового кодексу України.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою і завданням законопроекту є врегулювання питання сплати державними підприємствами, які є замовниками будівництва об'єктів, зокрема спортивних будівель, комплексів та споруд, податку за земельні ділянки, що виділені під будівництво цих об'єктів, які будуються за рахунок бюджетних коштів на період будівництва і до передачі їх у комунальну власність.

Крім того, звільнення державних підприємств від даного виду оподаткування при здійсненні будівництва спортивних будівель, комплексів та споруд в рамках виконання державних програм призведе до зменшення навантаження на Державний бюджет України, за рахунок коштів якого передбачається його здійснювати, в поточному періоді, та необхідності залучення додаткових кредитів під гарантії Уряду.

Також прийняття законопроекту дозволить зменшити витрати держави на підготовку до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в цілому та виконання ряду державних програм і дозволить більш раціонально та ефективно використати державні кошти для більш нагальних потреб.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Запропонований законопроект передбачає доповнення пункту 282.1 статті 282 Податкового кодексу України підпунктом 282.1.12 такого змісту:

"282.1.12. державні підприємства, які є замовниками будівництва об'єктів, зокрема спортивних будівель, комплексів та споруд - за земельні ділянки, що виділені під будівництво цих об'єктів, які будуються за рахунок бюджетних коштів на період будівництва і до передачі їх у комунальну власність.".

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Законодавство України у сфері регулювання законопроекту включає такі нормативно-правові акти: Конституція України, Бюджетний кодекс України, Земельний кодекс України, Податковий кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України від 5 червня 2009 р. N 1474-VI "Про внесення змін до Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" та інші законодавчі акти України".

З метою реалізації положень законопроекту пропонується внести зміни до Податкового кодексу України.

Не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту та його місце у системі чинного законодавства

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових витрат за рахунок державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Реалізація запропонованого закону сприятиме своєчасному здійсненню комплексу заходів з підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та інших спортивних подій, зокрема в частині вчасного завершення будівництва необхідних об'єктів інфраструктури що позитивно відзначиться на соціально-економічному стані та міжнародному іміджі України як відповідальної демократичної європейської держави.

 

Народні депутати України 

О. В. Зац 

А. П. Пінчук

Опрос