Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 89, 90 Бюджетного кодекса Украины (относительно правомерности осуществления расходов на содержание общеобразовательных специализированных школ-интернатов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.10.2011 № 9327
Дата рассмотрения: 21.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статей 89, 90 "Бюджетного кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

В окремих регіонах України на початку 90-х років створені такі заклади комунальної власності, як ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати для обдарованих дітей з сільської місцевості та територій області. Зазначені заклади не включені до переліку закладів освіти, які є в Бюджетному кодексі України.

Такі спеціалізовані заклади, як ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати для обдарованих дітей з сільської місцевості та територій області по своїй суті відносяться до загальноосвітніх навчальних закладів, видатки на їх утримання здійснюються з обласних бюджетів та бюджетів міст обласного значення і районних бюджетів.

Законом України від 06.07.10 N 2442-V внесено зміни до статті 9 Закону України "Про загальну середню освіту" в частині унормування типів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, передбачено створення таких типів навчальних закладів, як гімназія-інтернат, ліцей-інтернат, колегіум-інтернат.

Діяльність спеціалізованих закладів для роботи з обдарованою молоддю з сільської місцевості та територій області регламентується Указами Президента України від 24.04.2000 N 612/2000 "Про додаткові заходи щодо державної підтримки обдарованої молоді", від 09.10.2001 N 941/2001 "Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні", від 30.09.10 N 927/2010 "Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді", іншими нормативно-правовими актами.

Через відсутність такого типу закладів у переліку типів загальноосвітніх навчальних закладів у Бюджетному кодексі України, контролюючими і фінансовими органами, видатки на утримання цих закладів визначаються як нецільове використання бюджетних коштів.

Заклади, створені для роботи з обдарованою молоддю, приречені до закриття.

Потреба розв'язати зазначену проблему на законодавчому рівні обумовлює необхідність прийняття цього Закону.

2. Цілі та завдання прийняття Закону

Метою проекту Закону є законодавче врегулювання питання щодо правомірності здійснення видатків на утримання загальноосвітніх спеціалізованих шкіл-інтернатів (ліцеїв-інтернатів, гімназій-інтернатів, колегіумів-інтернатів) та створення більш сприятливих умов для надання якісних освітніх послуг обдарованим дітям з сільської місцевості та територій області в сфері базової освіти.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Даний проект підготовлено на прохання та чисельні звернення голів Житомирської облдержадміністрації та обласної ради, колективних звернень обласного педагогічного ліцею-інтернату. Питання щодо необхідності внесення змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України в частині доповнення переліку вищезазначеного типу навчально-виховних закладів узгоджено з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Законопроектом пропонується викласти у новій редакції підпункт "б" пункту 2 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України, доповнивши його такими типами загальноосвітніх навчальних закладів, як ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати. Крім того, пропонується викладення у новій редакції підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України, доповнивши перелік навчальних закладів, видатки на утримання яких здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, загальноосвітніми спеціалізованими школами-інтернатами (ліцеями-інтернатами, гімназіями-інтернатами, колегіумами-інтернатами).

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Законопроект стосується Бюджетного кодексу України. Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про загальну середню освіту".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України, а стосується більш раціонального та цільового використання коштів, які враховуються у міжбюджетних трансфертах.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону сприятиме створенню більш сприятливих умов для надання якісних освітніх послуг обдарованим дітям регіонів.

 

Народний депутат України 

О. З. Черпіцький

Опрос