Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно проведения работ по определению энергопотенциала)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.10.2011 № 9326
Дата рассмотрения: 21.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо проведення робіт з визначення енергопотенціалу)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Формування і регулювання ринку у сфері відновлюваної енергетики має базуватися на гармонізації національного законодавства України до законодавства ЄС, в першу чергу - в частині спрощення дозвільної системи у сфері відновлюваних джерел енергії (далі - ВДЕ).

Проведення проектно-вишукувальних робіт з визначення енергопотенціалу дозволить реально визначити та оцінити енергетичний потенціал ВДЕ для прийняття рішення щодо доцільності будівництва об'єктів електроенергетики на відповідній території. Проведення таких робіт є передумовою для впровадження економічно-доцільних проектів з будівництва об'єктів енергетики, що вироблятимуть електроенергію з використанням ВДЕ.

Крім того, застосування права земельного сервітуту при проведенні проектно-вишукувальних робіт є спрощеною системою отримання права проведення такого виду робіт на відповідних земельних ділянках, що в значній мірі позитивно впливатиме на покращення інвестиційного клімату у сфері ВДЕ.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття проекту Закону України є спрощення дозвільної системи для отримання земельної ділянки при проведенні проектно-вишукувальних робіт енергопотенціалу, внаслідок чого, будівництво об'єктів електроенергетики, що використовуватимуть ВДЕ, буде здійснюватись на найбільш економічно вигідних територіях.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статті 99 Земельного кодексу України та статті 14 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів", щодо спрощення порядку отримання права земельного сервітуту для будівництва пристроїв, споруд для проведення проектно-вишукувальних робіт з визначення енергопотенціалу ВДЕ.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері регулювання діють Земельний кодекс України, Закон України "Про альтернативні джерела енергії", Закон України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного Закону сприятиме розвитку сфери відновлюваних джерел енергії, спрощенню дозвільної системи у сфері відновлюваної енергетики, підвищенню енергетичної безпеки країни та зменшенню залежності від імпортованих енергоносіїв, зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище та покращенню екологічного стану в країні. Також, сприяння залученню відновлюваних джерел енергії до паливно-енергетичних балансів позитивно впливатиме на розвиток регіонів: дозволить збільшити кількість робочих місць, збільшити наповнення місцевих бюджетів, підвищити рівень життя населення, покращити екологічний стан в регіонах.

 

Народний депутат України 

О. Козуб

Опрос