Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обращениях граждан" (относительно совершенствования отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.10.2011 № 9319
Дата рассмотрения: 20.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" (щодо вдосконалення окремих положень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" (щодо вдосконалення окремих положень) розроблено з метою вдосконалення цього Закону в частині уможливлення подання звернень громадян шляхом їх надсилання на електронну пошту у формі електронного документа.

Рівень розвитку правових механізмів та технологічної основи функціонування органів публічної влади в розвинених країнах на сьогодні досяг надзвичайної мобільності та максимальної ефективності. Взаємодія громадян та публічних інституцій через інноваційні технології, в тому числі всесвітню мережу Інтернет стали звичайним явищем та невід'ємною складовою забезпечення державою прав людини. Новітні технології дають не тільки можливість спростити процес подання звернення заявниками, але й значно підвищує можливості вчасно й ефективно відреагувати на питання, поставлені у зверненні. Більше того, електронна форма звернень до органів влади є лише частиною цілісної системи електронного врядування, запровадження якої дає можливість зробити функціонування державних органів більш прозорим, відкритим та демократичним.

Подані у даному законопроекті пропозиції не є комплексним запровадженням системи електронного управління, що на сьогодні проблематично з цілого ряду причин як організаційно-економічного, так й інтелектуального характеру. Тут вирішується тільки питання подання звернення до органів влади у електронній формі. Така ініціатива обумовлена гострою необхідністю реформування всієї системи надання адміністративних послуг й, з цієї точки зору, запровадження електронної форми звернення має бути першим кроком у цьому напрямку.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою запропонованих змін є вдосконалення механізму реалізації конституційного права на участь в управлінні державними справами та звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій шляхом надання права надсилати звернення в електронній формі.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом запропоновано деталізувати окремі положення Закону України "Про звернення громадян" головним чином в частині надання додаткового інструменту гарантування та реалізації конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами та звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій - можливості подавати звернення у формі електронного документу.

Запропоновано також уточнити окремі технічні питання, в тому числі преамбулу Закону, та усунути правові протиріччя. До прикладу, в новій редакції преамбули відсутнє твердження про наданість права на звернення Конституцією України, оскільки, відповідно до теорії права людини не надаються законом, а ним можуть бути гарантовані. Подано уточнення особливостей застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації". Також запропоновано зберегти обов'язок здійснювати особистий прийом громадян тільки для керівників та посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України та Закон України "Про звернення громадян".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону сприятиме забезпеченню можливості більш ефективно здійснювати конституційне право на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

 

Народний депутат України 

Р. П. Князевич 

Опрос