Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 176 Налогового кодекса Украины (относительно обеспечения выполнения налоговых обязательств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.10.2011 № 9284
Дата рассмотрения: 12.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 176 Податкового кодексу України (щодо забезпечення виконання податкових зобов'язань)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Обов'язки податкових агентів, визначені статтею 176 Податкового кодексу України, передбачають серед інших подання податковими агентами податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби. При цьому Державна податкова служба України рекомендує подавати такий розрахунок не тільки у разі оподаткування податковим агентом доходів, але й у випадках сплаченого, але не оподаткованого доходу. Таким чином, податкові розрахунки повинні подавати абсолютно усі платників податків, які протягом звітного періоду придбавали товари чи послуги у фізичних осіб - підприємців, хоча податок з доходів фізичних осіб при цьому не сплачується.

Це призводить до масової звітності, яка дублює звітність суб'єктів підприємницької діяльності - підприємців, займає велику кількість часу для підготовки і, крім цього, потребує значних витрат податкових органів для її зберігання та опрацювання. Здійснення аналізу такого масиву інформації є неможливим, що призводить до втрати змісту у такій звітності.

Прийняття запропонованого законопроекту зменшить масив інформації, яка поступатиме в податкові органи, залишивши тільки ті доходи, які оподатковуються саме цим податковим агентом і з яких не сплачені податки фізичною особою-платником податків.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Запропонований проект закону має на меті створення належних для реального контролю за доходами фізичних осіб умов, зменшення адміністративних витрат держави та бізнесу.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

У проекті Закону вносяться зміни до підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 "Забезпечення виконання податкових зобов'язань", якими передбачається подання податковими агентами податкового розрахунку щодо доходів, які ними оподатковані.

Пропонується також уточнення щодо того, що платники єдиного податку повинні подавати податковий розрахунок щодо оподаткованих ними доходів тільки стосовно фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання зазначеного питання визначене в Податковому кодексі України та підзаконних актах Державної податкової служби України.

Реалізація законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України. Навпаки, впровадження запропонованих норм дозволить зекономити державні кошти на адміністрування неефективної звітності, на заробітні плати працівникам податкових органів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація проекту Закону перенаправить державні ресурси з неефективного адміністрування на реальних контроль та допомогу бізнесу, зекономить кошти платників податків і, відповідно, сприятиме розвитку української економіки.

 

Народний депутат України  

І. А. Горіна 

Опрос