Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 536 Гражданского кодекса Украины (относительно размера процентов за пользование чужими средствами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.09.2011 № 9220
Дата рассмотрения: 27.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 536 Цивільного кодексу України" (щодо розміру процентів за користування чужими коштами)

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Правовий аналіз практики вирішення господарськими та загальними судами спорів про нарахування процентів за користування чужими грошовими коштами виявив, що ці суди по-різному застосовуючи норми чинного законодавства України під час розгляду справ однієї й тієї категорії, роблять протилежні висновки, не маючи єдності у правовій позиції.

Зокрема це стосується випадків, коли боржник не виконує свого обов'язку по договору і не повертає суму попередньої оплати, а розмір процентів за користування чужими грошовими коштами договором не передбачений. Чинне законодавство містить прогалину у врегулюванні цього питання.

2. Цілі й завдання прийняття Закону

Метою цього проекту Закону є законодавче врегулювання питання стосовно встановлення розміру процентів за користування чужими грошовими коштами у разі не визначення цього розміру сторонами у договорі.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до частини другої статті 536 Цивільного кодексу України, якими передбачити, що якщо договором або іншим актом цивільного законодавства не встановлений розмір процентів, то він визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Цивільний кодекс України.

Прийняття запропонованого законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону усуне прогалини у законодавчому врегулюванні питання щодо стягнення процентів за користування чужими грошовими коштами, стимулюватиме недобросовісних боржників до швидшого виконання зобов'язань та підвищить якість здійснення судочинства судами України.

 

Народний депутат України  

Д. М. Притика 

Опрос