Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об объектах повышенной опасности" (относительно упрощения системы выдачи разрешений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.09.2011 № 9214
Дата рассмотрения: 23.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" (далі - проект Закону) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 19.06.2010 N 37002/0/1-10.

Однією з найактуальніших проблем у регуляторному середовищі країни є правове регулювання дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Законом України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" передбачається видача дозволу на будівництво і/або реконструкцію об'єктів підвищеної небезпеки та експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки, однак на цей час порядок видачі цих дозволів не встановлено. Спрощення дозвільних процедур у сфері господарської діяльності дозволить забезпечити встановлення оптимального регулювання дозвільної системи у сфері господарських відносин, а також усунення різноманітних дозвільних перешкод у реалізації конституційного права суб'єктів господарювання на провадження ними господарської діяльності.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є удосконалення процедурного питання, пов'язаного з видачею дозволів. Прийняття проекту Закону сприятиме усуненню різночитань та подвійного змісту окремих положень та полегшенню взаємовідносин органів державного нагляду та суб'єктів господарювання.

Пропонується внести зміни до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки", виключивши з нього норми щодо видачі дозволу на будівництво і/або реконструкцію об'єктів підвищеної небезпеки та експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки, що позитивно вплине на діяльність суб'єктів господарювання.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері, є Конституція України, Закони України "Про об'єкти підвищеної небезпеки", "Про охорону праці", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів і розроблення нових.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством промислової політики України, Міністерством охорони здоров'я України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено на офіційному сайті Держгірпромнагляду.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону погоджено з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

Проект Закону не погоджено Федерацією профспілок України.

10. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту Закону, у разі його прийняття, створить умови для подальшого спрощення системи видачі дозволів, конкретизації та уніфікації процедурних питань, усунення різночитання та подвійного змісту окремих положень, запровадить подальше спрощення системи отримання документів дозвільного характеру.

Зміни сприятимуть посиленню відповідальності роботодавців за порушення законодавства про об'єкти підвищеної небезпеки.

 

Виконуючий обов'язки
Міністра надзвичайних ситуацій 

В. Бут 

Опрос