Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины относительно совершенствования процедуры осуществления конфискации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2011 № 9208
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації" розроблено на виконання пункту 29 Національного плану з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затвердженого Указом Президента України від 22 квітня 2011 року N 494/2011.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації" спрямований на удосконалення процедури конфіскації майна, яке використовувалося з метою вчинення злочину або під час вчинення злочину, а також майна, отриманого внаслідок вчинення злочину.

3. Правові аспекти

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації" складається з двох розділів: першим розділом вносяться зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, другий розділ визначає порядок набрання чинності Законом.

Статтею 1 проекту пропонується доповнити Кримінальний кодекс розділом XIVI "Спеціальна конфіскація", яким визначатиметься поняття спеціальної конфіскації та її предмет.

Поряд з цим, проектом із санкцій статей Особливої частини Кримінального кодексу (статті 176, 177, 201, 2031, 204, 208, 209, частина друга статті 216, статті 229, 2391, 2392, частини третя та четверта статті 240, статті 244, 246, 248, 249, 300, 301, 305, 306, 332, 334, 361 - 362, частина друга статті 3631) виключаються положення, які передбачають спеціальну конфіскацію.

Статтею 2 проекту вносяться зміни до Кримінально-процесуального кодексу з метою визначення процесуального механізму забезпечення можливої спеціальної конфіскації (статті 29, 125, 126, 186) та вирішення питань про майно, яке підлягає спеціальній конфіскації (статті 81, 214, 248, 324, 335).

Крім того проектом пропонується внести зміни до статей 79 та 80 Кримінально-процесуального кодексу, які регламентують зберігання речових доказів, з метою удосконалення вирішення питання про ті речові докази, які можуть швидко зіпсуватися чи втратити свою вартість, або зберігання яких потребує значних коштів.

Також, проектом вносяться зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів з метою уніфікації їх термінології з термінологією Цивільного кодексу.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття запропонованого проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації" не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації)" погоджено Міністерством внутрішніх справ, Державною податковою службою, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів без зауважень, а також Службою безпеки із зауваженнями, які враховано.

6. Регіональний аспект

Положення проекту Закону не стосуються питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У положеннях проекту Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо спеціальної конфіскації" не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Запропоновані проектом зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів сприятимуть удосконаленню процедури конфіскації майна, яке використовувалося з метою вчинення злочину або під час вчинення злочину, а також майна, отриманого внаслідок вчинення злочину.

 

Міністр юстиції 

О. Лавринович

Опрос