Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения конституционных прав арестованных лиц на медицинскую помощь и вероисповедание)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2011 № 9206
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення конституційних прав заарештованих осіб на медичну допомогу та віросповідання)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Конституція України, Основи законодавства України про охорону здоров'я, Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації" та інші законодавчі акти передбачають право кожного громадянина України на вільний вибір лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги та священнослужителя для відправлення релігійних таїнств і обрядів. Разом з цим, кримінальне-процесуальне та законодавство про попереднє ув'язнення не містять чітких норм про право заарештованої особи на вільний вибір і допуск лікаря для отримання медичної допомоги та священнослужителя для відправлення релігійних таїнств і обрядів у слідчих ізоляторах.

Про це неодноразово наголошувалось у зверненнях Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачової Н. І., які оприлюднювались у засобах масової інформації.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Прийняття цього законопроекту необхідне для заповнення прогалин у Кримінально-процесуальному кодексі України та Законі України "Про попереднє ув'язнення" в частині передбачення права осіб, взятих під варту, на вільний вибір і допуск лікаря для отримання медичної допомоги та священнослужителя для відправлення релігійних обрядів у слідчих ізоляторах.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується доповнити статті 9, 11 Закону України "Про попереднє ув'язнення", у яких наводяться права осіб, взятих під варту, та статтю 43 Кримінально-процесуального кодексу України положеннями, спрямованими на чітке визначення права цих осіб на вільний вибір і допуск у слідчий ізолятор лікаря для надання медичної допомоги за кошти пацієнта, а також священнослужителя для відправлення релігійних таїнств і обрядів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правового регулювання законопроекту регулюються Кримінально-процесуальним кодексом, Законом України "Про попереднє ув'язнення" та іншими актами законодавства.

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту як Закону забезпечить реалізацію конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту, сприятиме однозначному застосуванню органами держави актів законодавства щодо дотримання прав заарештованих.

 

Народний депутат України 

В. Олійник

Опрос