Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за управление транспортными средствами в состоянии опьянения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2011 № 9204
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп'яніння"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

В Україні щодобово в дорожньо-транспортних пригодах гине від 10 до 20 осіб та більше 100 отримує різного ступеня тілесні ушкодження. За цими показниками наша держава посідає одне з чільних місць у Європі.

Кожні 15 хвилин на українських дорогах трапляються аварії, при цьому на 100 ДТП доводиться 15 смертей. Це один з найвищих показників в Європі: у 7 - 8 разів більше, ніж в Німеччині і Португалії і в 3 - 4 рази, ніж у Франції і Угорщині.

Щоб відчути масштаб проблеми, досить пригадати, що за два роки на українських дорогах гине стільки ж людей, скільки загинуло радянських солдатів в Афганістані за 10 років війни. Настав час законодавчо визнати, що безпека дорожнього руху є проблемою України.

Незважаючи на сумні статистичні показники, чинні адміністративно-правові норми є занадто поблажливим до порушників правил безпеки руху, зокрема тих положень, якими встановлено відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп'яніння.

Щоденно працівниками Державної автомобільної інспекції МВС України під час нагляду за дорожнім рухом виявляється від 500 до 860 фактів керування транспортом особами, які перебували у нетверезому стані.

Міжнародний досвід забезпечення безпеки на дорогах свідчить, що одним з найпростіших способів примусити водіїв дотримуватися вимог Правил дорожнього руху є розроблення системи ефективного покарання їх.

2. Цілі та завдання прийняття акта.

Метою законопроекту є зменшення порушень водіями Правил дорожнього руху, особливо керування транспортними засобами у стані сп'яніння, шляхом суттєвого збільшення відповідальності за це.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом передбачається внесення змін до статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінально-процесуального та Кримінального кодексів України, що стосуються порушення Правил дорожнього руху. Передбачається істотне збільшення розміру таких штрафів, позбавлення права керування транспортними засобами до п'яти років з оплатним вилученням автомобіля за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи іншого сп'яніння, а також встановлюється кримінальна відповідальність за умисне невиконання судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Законами України "Про дорожній рух", "Про автомобільний транспорт", Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить підвищити рівень безпеки на дорогах України, сприятиме більш стриманій поведінці водіїв на дорогах, як наслідок, зменшення ДТП та збереженню життів на дорогах.

 

Народний депутат України 

В. М. Олійник

Опрос