Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно выплаты единовременной денежной помощи при увольнении)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.09.2011 № 9171-1
Дата рассмотрения: 28.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України"

1. Обґрунтування необхідності видання акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" розроблений з метою забезпечення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового та начальницького складу, які звільняються зі служби.

Внесення змін до статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та до статті 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зумовило виникнення суттєвої різниці між розмірами одноразової грошової допомоги, що виплачується при звільненні військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу в залежності від причини їх звільнення.

Так, відповідно до нової редакції вищезазначених статей законів, які набирають чинності з 1 жовтня 2011 року, для осіб, які звільняються за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту та систематичним невиконанням умов контракту командуванням розмір вищезазначеної грошової винагороди складатиме лише 50 відсотків від розміру місячного грошового забезпечення та виплачуватиметься за наявності вислуги 10 років і більше.

В той же час, особи, які звільнятимуться зі служби за станом здоров'я, власним бажанням, через сімейні обставини або інші поважні причини, отримуватимуть одноразову грошову допомогу в розмірі відповідно 50 - 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Тобто військовослужбовець, який має 25 років вислуги і звільняється за віком або у зв'язку з закінченням строку контракту, отримає при звільненні грошову допомогу у 25 разів меншу від військовослужбовця, який при такій самій вислузі звільняється за станом здоров'я та у 12,5 разів меншу від особи, яка звільняється через сімейні обставини.

Існуючий стан призводить до суттєвого зниження рівня соціального захисту більшої частини військовослужбовців та інших осіб, що мають право на отримання вищезазначеної допомоги при звільненні та виникнення необґрунтованої різниці у розмірах її виплати.

2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття даного законопроекту сприятиме підвищенню рівня соціального захисту військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в частині отримання ними при звільненні одноразової грошової допомоги.

З метою вирішення цих завдань законопроектом передбачається внесення змін до пункту 2 статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та частини першої статті 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами, що регулюють правовідносини в зазначеній сфері, є:

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Прийняття проекту Закону України внесення змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону здійснюється у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону дозволить забезпечити дотримання соціальних гарантій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу на отримання ними при звільнені одноразової грошової допомоги а також виконати вимоги статті 22 Конституції України щодо недопущення при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

 

Народний депутат України  

О. І. Кузьмук  

Опрос