Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно решения вопроса о введении рыночного оборота земель сельскохозяйственного назначения исключительно всеукраинским референдумом

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.09.2011 № 9146
Дата рассмотрения: 12.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання про запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення виключно всеукраїнським референдумом"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Стаття 13 Конституції України відносить землю до об'єктів права власності Українського народу. Враховуючи низький рівень довіри населення до органів державної влади в Україні та, зокрема, до парламенту, а також беручи до уваги зацікавленість владних еліт в Україні в "дерибані" земель сільськогосподарського призначення - останнього багатства Українського народу, яке, поки що, не було відібране у нього владою, поділене та продане - вважаємо за необхідне віднести питання про запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення до переліку питань, які вирішуються виключно всеукраїнським референдумом. До проведення всеукраїнського референдуму з цього питання купівля-продаж земельних ділянок, які належать до земель сільськогосподарського призначення, або відчуження таких земельних ділянок у інший спосіб і зміна їх цільового призначення має бути заборонена законом.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект має на меті встановлення на законодавчому рівні вимоги щодо вирішення питання про запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення виключно всеукраїнським референдумом та недопущення вирішення цього питання владною верхівкою без участі Українського народу, наперекір його волі.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У законопроекті вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".

Питання про запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення пропонується віднести до переліку питань, які вирішуються виключно всеукраїнським референдумом. У зв'язку із цим купівлю-продаж земельних ділянок, які належать до земель сільськогосподарського призначення, або відчуження таких земельних ділянок у інший спосіб і зміну їх цільового призначення пропонується заборонити до моменту вирішення відповідного питання Українським народом безпосередньо на національному референдумі. Також пропонується законодавчо закріпити основні засади, на яких має ґрунтуватись законодавство про ринок землі у разі, якщо рішенням всеукраїнського референдуму буде запроваджено ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", Земельного кодексу України.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту сприятиме розвитку інститутів безпосередньої демократії в Україні, унеможливить проведення "дерибану" земель сільськогосподарського призначення та не дозволить владним елітам в черговий раз ошукати Український народ.

 

Народний депутат України  

Д. О. Ветвицький  

Опрос