Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 22 Закона Украины "О рекламе" (относительно рекламы алкогольных напитков и пива)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.09.2011 № 9099
Дата рассмотрения: 05.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу"

1. Обгрунтування необхідності прийняття змін до Закону України "Про рекламу"

Конституцією та законами України гарантоване право людини на охорону здоров'я. Зловживання алкогольними напоями, в тому числі пивом, безперечно несе небезпеку для здоров'я громадян України, що підтверджується даними багатьох досліджень. Особливу небезпеку алкогольні напої і пиво несуть для молоді й юнацтва. І саме ця категорія населення є найбільш вразливою щодо психологічного впливу реклами. У зв'язку з цим вбачається доцільним запровадити більш ефективні обмеження щодо розміщення реклами алкогольних напоїв, пива, а також знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Розробка проекту викликана необхідністю вдосконалення механізмів державного управління рекламною діяльністю в Україні, посиленню обмежень щодо реклами алкогольних напоїв та пива. Реалізація положень законопроекту сприятиме обмеженню вживання алкоголю населенням України, особливо молоддю та підлітками.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Виходячи з переважаючого інтересу забезпечення збереження здоров'я нації і, особливо, її молодого покоління, а також враховуючи відсутність альтернативних шляхів вирішення проблеми, у законопроекті пропонується:

- розповсюдити на рекламу пива та напоїв, що виготовляються на його основі, знаків для товарів та послуг, під якими випускається пиво та напої, що виготовляються на його основі обмеження, передбачені для реклами алкогольних напоїв та відповідних торгівельних марок.

- на годину (до 24 години) продовжити заборону на радіо та телебаченні реклами алкогольних напоїв, знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої;

- заборонити спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правова база правового регулювання рекламної діяльності включає Конституцію України, Закон України "Про рекламу" та підзаконні акти, ухвалені відповідно до цього Закону.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не призведе до зменшення надходжень до Державного бюджету України і не потребує додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів.

6. Соціально-економічні та інші наслідки прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного Закону слугуватиме послідовним продовженням політики держави, спрямованої на обмеження споживання населенням алкогольних напоїв.

 

Народний депутат України 

М. В. Томенко 

Опрос