Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "О повышении престижности шахтерского труда" (относительно распространения действия Закона на шахтеров нерудных и рассыпных месторождений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.09.2011 № 9094
Дата рассмотрения: 02.09.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України.

2 вересня 2008 року Верховною Радою України був прийнятий Закон "Про підвищення престижності шахтарської праці", дія якого поширюється на працівників, що видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та членів їх сімей. Але при цьому не було враховано те, що поза дією цього Закону залишилися шахтарі-ветерани, які у свій час працювали у шахтах по видобутку корисних копалин, а саме гіпсу, доломіту, ртуті, солі, тощо, а також шахтарі, що працюють в нерудних шахтах в цей час. Умови праці нерудних шахтарів нічим не відрізняються від умов у вугільних та рудних шахтарів, хіба що важкою ручною працею, оскільки видобуток доломіту здійснювався буропідривним методом з подальшим ручним завантаженням з лави на конвеєрні стави лінійних риштаків і т. д.

У зв'язку з вищевикладеним виникла необхідність внести зміни до Закону "Про підвищення престижності шахтарської праці", які б чітко визначали, що дія зазначеного Закону поширюється також на колишніх та діючих шахтарів, які вели, або ведуть видобуток корисних копалин на нерудних та розсипних шахтах.

2. Цілі та завдання прийняття Закону України

Метою прийняття запропонованого Закону є закріплення основних соціальних гарантій, що стосуються забезпечення життєвого рівня шахтарських родин та підвищення престижності шахтарської праці також за шахтарями, які вели, або ведуть видобуток корисних копалин на нерудних та розсипних шахтах.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Сутність законопроекту, який подається на розгляд, полягає у необхідності внесення змін до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", які б чітко визначали, що дія зазначеного Закону поширюється також на шахтарів нерудних та розсипних родовищ, які вели, або ведуть видобуток корисних копалин підземним способом, що вони також включені до списку N 1 та мають право на отримання пільгової пенсії.

4. Стан нормативно-правової бази

Реалізація цього законопроекту потребує внесення зміни до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних витрат, оскільки фінансування передбачено відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Реалізація проекту дасть змогу запобігти подальшому розвитку негативних соціально-економічних і соціальних наслідків в Україні і, зокрема, в шахтарських регіонах, надасть можливість залучити на роботу до гірничих підприємств молодих фахівців, підняти рівень матеріального забезпечення працівників галузі.

 

Народний депутат України 

М. В. Кравченко 

Опрос