Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно платы за присоединение к сетям субъектов естественных монополий"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9012
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій""

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій") розроблено для врегулювання питання оподаткування інвестицій пов'язаних із розвитком електричних мереж для приєднання нових споживачів та недопущення зростання тарифів на електричну енергію для споживачів. Проект підготовлено за результатами комітетських слухань з питання створення законодавчих засад приєднання установок споживачів до електричних та газових мереж (відбулись 30.03.2011 р.).

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою законопроекту є забезпечення на законодавчому рівні основних засад приєднання замовників до мереж суб'єктів природних монополій.

Якими визначається порядок для приєднання багатоквартирних будинків - квартири (тобто, населення) окремо і на загальних засадах як для населення, а нежитлові приміщення (офіси тощо) - за іншими правилами, що дозволить забудовникам знизити загальну вартість квартир.

Приєднання "зеленої" енергетики пропонується здійснювати:

-з потужністю до 10 МВт для заявника безкоштовно - фінансування через інвестиційні програми електропередавальних організацій, за рахунок інвестиційної складової тарифу на передачу;

-з потужністю більше 10 МВт - у обсязі 50% фінансується за рахунок інвестиційної надбавки до роздрібного тарифу на електричну енергію і 50% за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка надається заявником на користь електропередавальній організації. Термін повернення допомоги встановлює орган державного регулювання в електроенергетиці, але не більше 10 років.

У разі спорудження або реконструкції будівель, доріг, мостів, інших об'єктів архітектури роботи з упорядкування і перенесення повітряних і підземних електричних мереж, теплових мереж та інших об'єктів електроенергетики виконуються власником цих об'єктів електроенергетики за рахунок замовників будівництва і реконструкції.

З метою захисту права споживача бути приєднаним до електромереж у разі відсутності технічної можливості приєднання законопроектом пропонується встановити максимальний період відтермінування приєднання - не більше 3 років. Тобто, за цей період має бути профінансовано у встановленому законопроектом порядку створення такої технічної можливості.

3. Правові аспекти

Основними законодавчими актами у даній сфері правового регулювання є:

Закон України "Про електроенергетику"; Закон України "Про природні монополії"; Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу"; Господарський кодекс України, Податковий кодекс України.

Змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткового бюджетного фінансування.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій") дозволить підвищити надійність та якість енергопостачання споживачів.

 

Народний депутат України

М. Мартиненко

  

Опрос