Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Союза Советских Социалистических Республик и Правительством Республики Кипр об избежании двойного налогообложения доходов и имущества

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9010
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблено з метою скасування податкових пільг, передбачених цією Угодою.

Згідно з положеннями цієї Угоди від оподаткування звільняються будь-які доходи, що виникають на території України або Кіпру, в тому числі дивіденди, проценти, роялті, доходи від відчуження майна тощо, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Угодою створено сприятливі можливості для резидентів України цілком легально без будь-якого оподаткування виводити за кордон значні суми коштів. Положення Угоди також використовуються багатьма нашими підприємствами для створення різних схем з мінімізації податкових зобов'язань.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою проекту є внесення в установленому порядку відповідного проекту рішення про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Закон України "Про правонаступництво України" від 12.09.1991 N 1543-XII та Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна.

Реалізація положень даного законопроекту не потребує прийняття або перегляду інших законів та нормативних актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України, а навпаки, за приблизними розрахунками дохідна частина Державного бюджету України може збільшитися на суму до одного мільярда гривень.

 

Народний депутат України

А. М. Павловський

Опрос