Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О высшем образовании" (относительно увеличения количества бюджетных мест в государственных высших учебных заведениях)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9007
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах)

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України.

Відповідно до ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

У своїй передвиборній програмі "Україна - для людей!" кандидат на пост Президента України Янукович В. Ф. гарантував збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах до 75 %.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону України.

Законопроект спрямований на виконання передвиборної програми Президента України Януковича В. Ф. щодо забезпечення доступності і безоплатності вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону України.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини четвертої статті 23 Закону України "Про вищу освіту", якою регулюється кількість бюджетних місць у державних і комунальних вищих навчальних закладах.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Порушені у законопроекті питання регулюються Конституцією України та Законом України "Про вищу освіту".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, які можуть бути покриті за рахунок оптимізації управління державними фінансами та посилення фіскальної дисципліни відповідно до Програми економічних реформ Президента України Януковича В. Ф. "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону.

Прийняття цього законопроекту гарантує обіцяний виборцям Президентом України Януковичем В. Ф. рівень доступності безоплатної вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

 

Народні депутати України

А. М. Павловський

 

О. О. Сочка

  

Опрос