Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно обеспечения социальных гарантий граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9006
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо забезпечення соціальних гарантій громадян)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроектом пропонується підвищити з жовтня 2011 року розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, а також проведення індексації стипендій учнів та студентів відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Підвищення базових соціальних стандартів має компенсувати негативні наслідки фінансово-економічної кризи в країні.

Розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати значно занижені та, враховуючи постійне зростання споживчих цін, є недостатніми.

2. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається встановити нові розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з жовтня 2011 року та проведення індексації стипендій учнів та студентів.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правова база у сфері встановлення розміру мінімальної заробітної плати та розміру прожиткового мінімуму регулюється Конституцією України, Бюджетним кодексом, Законами України "Про оплату праці", "Про прожитковий мінімум", "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", "Про Державний бюджет України на 2011 рік", іншими законами та підзаконними актами, розміри соціальних та інших виплат в яких визначаються на основі прожиткового мінімуму. Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

Джерелами надходження пропонується визначити доходи держави від проведення приватизації об'єктів державної власності, передбачених Програмою приватизації на 2011 рік, а також скорочення видатків з Державного бюджету України на 2011 рік на утримання апаратів та державних службовців міністерств та відомств, скорочених Указами Президента України в грудні 2010 року.

 

Народний депутат України

А. М. Павловський

 

О. О. Сочка

  

Опрос