Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" (относительно определения размера помощи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9003
Дата рассмотрения: 03.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (щодо визначення розміру допомоги)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" є необхідним для приведення цього закону у відповідність до Конституції України та для підвищення рівня соціальних гарантій відповідним соціальним і демографічним групам населення.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Проектом передбачається виключення частини другої статті 5 Закону щодо "встановлення рівня забезпечення прожиткового мінімуму" в зв'язку з тим, що відповідно до чинного законодавства України термін "рівень забезпечення" прожиткового мінімуму не є державним соціальним стандартом, а тому не може застосовуватися для визначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Також пропонується запровадити автоматичне (без звернення уповноваженого представника сім'ї) перерахування розміру призначеної допомоги у разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму.

Прийняття зазначених змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" сприятиме підвищенню рівня соціального захисту малозабезпечених верств населення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом передбачається у статті 5 "Розмір державної соціальної допомоги" Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям": частину другу та третю виключити; у частинах четвертій та п'ятій слова "рівень забезпечення прожиткового мінімуму" замінити словами "розмір державної соціальної допомоги".

Також, у частині другій статті 8 "Перерахунок розміру державної соціальної допомоги" зазначається, що розмір призначеної допомоги перераховується автоматично у разі, якщо затверджується новий розмір прожиткового мінімуму.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера відносин регулюється Конституцією України, Законами України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запровадження положень законопроекту потребуватиме додаткових коштів, які може бути залучено з надходжень до Державного бюджету України від підвищення орендної плати Чорноморському флоту Російської Федерації, за користування земельними ділянками загальною площею близько 14,7 тис. га. За розрахунками фахівців управління земельних ресурсів АРК Крим це дозволить державі отримувати кошти в сумі близько 100 млн. грн. щорічно.

Також, джерелами фінансування зазначених виплат пропоную визначити доходи держави від проведення приватизації об'єктів державної власності. (Програмою приватизації на 2012 рік планується отримати від приватизації кошти в сумі близько 10 млрд. грн.).

Крім того, кошти на виплату збільшеної державної соціальної допомоги відповідним соціальним і демографічним групам населення можна залучити від встановлення податку на предмети розкоші, зокрема на транспортні засоби VIP-класу (легкові автомобілі, літаки, яхти тощо).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону України сприятиме посиленню соціальної спрямованості державної політики, дозволить захистити права та інтереси відповідних демографічних груп населення, забезпечити підвищення рівня їх соціальних гарантій.

 

Народний депутат України 

А. М. Павловський

Опрос