Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" (относительно определения размера помощи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9003
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (щодо визначення розміру допомоги)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" є необхідним для приведення цього закону у відповідність до Конституції України та для підвищення рівня соціальних гарантій відповідним категоріям громадян.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Проект Закону України передбачає виключення частини другої статті 5 Закону щодо "встановлення рівня забезпечення прожиткового мінімуму" в зв'язку з тим, що відповідно до чинного законодавства України термін "рівень забезпечення" прожиткового мінімуму не є державним соціальним стандартом, а тому не може застосовуватися для визначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Також пропонується встановлювати та затверджувати розмір прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік і запровадити автоматичне (без звернення уповноваженого представника сім'ї) перерахування розміру призначеної допомоги у разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму.

Внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" сприятиме поліпшенню соціального захисту малозабезпечених верств населення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

В законопроекті пропонується у статті 5 "Розмір державної соціальної допомоги" Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям": частину другу виключити, частини третю, четверту та п'яту викласти в іншій редакції. Також, викласти в іншій редакції частину другу статті 8 "Перерахунок розміру державної соціальної допомоги".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера відносин регулюється Конституцією України, законами України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запровадження положень законопроекту потребуватиме додаткових коштів, які будуть передбачені в державному бюджеті на 2012 рік, відповідно до частини другої статті 27 Бюджетного кодексу України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону України сприятиме посиленню соціальної спрямованості державної політики, дозволить захистити права та інтереси відповідних демографічних груп громадян, забезпечити підвищення їх соціальних гарантій.

 

Народні депутати України

Опрос