Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс торгового мореплавания Украины (относительно плавания спортивных и прогулочных судов под флагами иностранных государств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.07.2011 № 8788
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України (щодо плавання спортивних і прогулянкових суден під прапорами іноземних держав)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України (щодо плавання спортивних і прогулянкових суден під прапорами іноземних держав)" розроблений з метою встановлення законодавчої основи для плавання спортивних та прогулянкових суден під прапорами іноземних держав внутрішніми водними шляхами України.

На сьогоднішній день плавання суден під прапором іноземних держав у внутрішніх водах України забороняється Законом.

Законопроектом пропонується зняти існуючу заборону та надати дозвіл спортивним та прогулянковим суднам здійснювати плавання під іноземними прапорами внутрішніми водними шляхами України.

Вказане, в свою чергу, сприятиме розвитку водного туризму, туристичної інфраструктури як в прибережних містах, так і в середині країни, стане поштовхом для розвитку регіонів та економіки в цілому.

Окрім цього, даний законопроект сприятиме реалізації Концепції "Розвитку яхтового туризму (яхтових марин) в АРК на 2011 - 2020 роки", основною метою якої є розвиток Криму як центру яхтового туризму міжнародного рівня в Причорноморському басейні.

Слід наголосити на тому, що в усьому світі яхтовий спорт і яхтовий туризм має стійку тенденцію до розвитку, мільйони людей обирають для відпочинку і подорожей парусні судна. Більше того, розвиток морського туризму в Україні є важливим елементом позиціонування України в світі як морської держави.

2. Мета і завдання прийняття акта

Законопроект розроблений з метою встановлення правової основи для плавання суден під прапорами іноземних держав на внутрішніх водних шляхах України.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом передбачається доповнити Кодекс торговельного мореплавства новою статтею 321 "Плавання суден під прапорами іноземних держав на внутрішніх водних шляхах України", якою встановлюється, що плавання суден під прапорами іноземних держав на внутрішніх водних шляхах України здійснюється на підставі міжнародних договорів України, а також на підставі дозволу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту. При цьому пропонується зробити виключення, встановивши, що плавання спортивних суден, прогулянкових суден та суден, які використовуються з метою туризму і відпочинку під прапорами іноземних держав на внутрішніх водних шляхах України здійснюється відповідно до правил, встановлених центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту.

Крім того у статті 321 зазначається, що при плаванні на внутрішніх водних шляхах України на зазначених суднах повинні знаходитися документи, що підтверджують тип і призначення відповідного судна та правого його плавання під прапором держави, у якій зареєстровано судно.

Частиною четвертою статті 321 пропонується наділити повноваженнями центральний орган виконавчої влади в галузі транспорту визначати перелік портів та внутрішніх водних шляхів на яких дозволено плавання таких суден.

Окрім того, пропонується внести зміни до частини першої статті 92 встановивши, що проведення суден на підходах до морських портів, у межах вод тих портів, а також між морськими портами незалежно від прапора держави, під яким плаває судно, і форми власності судна здійснюється виключно державними морськими лацманами, за винятком спортивних, прогулянкових та суден, які використовуються з метою туризму і відпочину.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно правову базу у даній сфері правового регулювання складають:

- Кодекс торговельного мореплавства України;

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить збільшити потік іноземних туристів в Україну, активізувати розвиток водного туризму, що стане прямим джерелом поповнення державного бюджету та в цілому сприятиме розвитку економіки України.

 

Народний депутат
України

 
 В. В. Шемчук

Опрос