Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 14 Закона Украины "О прокуратуре" (относительно количества заместителей Генерального прокурора Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.07.2011 № 8787
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про прокуратуру" (щодо кількості заступників Генерального прокурора України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про прокуратуру" (щодо кількості заступників Генерального прокурора України) розроблений з метою унормування кількості заступників Генерального прокурора України відповідно до напрямків її функціонування визначених Конституцією України.

Так, протягом останніх років у структурі Генеральної прокуратури України відбуваються постійні зміни щодо кількості заступників Генерального прокурора. На сьогоднішній день їх - 9, що призводить до надмірного розпорошення функцій прокуратури між заступниками Генерального прокурора України, що не завжди узгоджується з напрямками діяльності прокуратури. Крім того, призводить до часткового дублювання функцій між ними, а це, в свою чергу, негативно відображається на роботі прокуратури в цілому.

Законопроектом пропонується законодавчо встановити, що у Генерального прокурора України має бути перший заступник, заступник Генерального прокурора - прокурор м. Києва, заступник Генерального прокурора - прокурор Автономної Республіки Крим та 4 заступники. Така кількість заступників відповідатиме напрямкам функціонування прокуратури.

Посади заступників Генерального прокурора України - прокурори м. Києва та Автономної Республіки Крим обумовлені особливим статусом м. Києва та автономії, а також специфікою роботи прокуратури у даному місті та регіоні.

З огляду на викладене, з метою усунення дублювань та чіткого розмежування функцій між заступниками Генерального прокурора України пропонується проект Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про прокуратуру" (щодо заступників Генерального прокурора України).

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є законодавче визначення кількості заступників у Генерального прокурора України

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 14 Закону України "Про прокуратуру" встановивши, що Генеральну прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який має першого заступника, заступника Генерального прокурора України - прокурора м. Києва, заступника Генерального прокурора України - прокурора Автономної Республіки Крим та чотирьох заступників.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно правову базу у даній сфері правового регулювання складають:

- Конституція України;

- Закону України "Про прокуратуру".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить удосконалити організаційну структуру Генеральної прокуратури України та покращити ефективність роботи по кожному напрямку діяльності прокуратури.

 

Народний депутат
України

 
В. В. Шемчук

Опрос