Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел VІІ "ЗАКЛЮЧИТЕЛЬНЫЕ ПОЛОЖЕНИЯ" Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно социальной защиты граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2011 № 8779
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до розділу VII "ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ" Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо соціального захисту громадян)

I. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 22 Конституції України передбачено, що "Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових Законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод", а стаття 64 передбачає: "Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.".

Стаття 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", передбачає: "Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін і доповнень до цього Закону".

Статтями 39, 50, 51, 52 та 54 цього Закону фіксовано визначені розміри доплат громадянам за роботу на територіях радіоактивного забруднення, та додаткових пенсій за шкоду заподіяну здоров'ю особам віднесеним до категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (N 3491-VI від 14.06.2011 року) надається право Кабінету Міністрів України змінювати встановлені Законом розміри доплат і пенсій, зокрема їх зменшення.

Цей Закон не відповідає зазначеним вище нормам Конституції України та статті 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

II. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект передбачає відновлення дії статей 39, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Це дозволить відновити рівень соціального захисту громадян і забезпечити їх конституційні права.

III. Основні положення законопроекту

Законопроект передбачає відміну дії пункту 4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

IV. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

До основних нормативно-правових актів, що діють у сфері застосування розробленого проекту, відносяться:

Конституція України, Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закон України "Про соціальний захист дітей війни", Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

V. Фінансово-економічне обґрунтування

Впровадження запропонованого законопроекту передбачає додаткові витрати з Державного бюджету України.

VI. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту забезпечить необхідний рівень соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадянам зі статусом дітей війни, осіб, звільнених з військової служби.

____________

Опрос