Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 29 Закона Украины "О выборах депутатов Верховной рады Автономной республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" (относительно прекращения полномочий членов избирательной комиссии)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2011 № 8778
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 29 Закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до чинного на даний момент Закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" член територіальних виборчих комісій не можуть одночасно бути членами будь-яким інших виборчих комісій.

Це обмеження поширюється, у тому числі, на окружні та дільничні виборчі комісії із виборів Президента України та народних депутатів України.

Більшість партій до складу територіальних виборчих комісій направляють людей, які є професіоналами у виборчому праві, мають значний досвід роботи на виборах. Територіальні виборчі комісії із місцевих виборів є постійно діючими органами, які у між виборчій період виконують певні повноваження: реєструють новообраних депутатів, проводять проміжні та позачергові місцеві вибори, вирішують питання що до відкликання депутатів місцевих рад, розглядають заяви та скарги що до місцевих виборів.

Під час проведення виборів Президента України чи народних депутатів України будуть сформовані окружні виборчі комісії, які, за своїм статусом, є тимчасовими органами. Про те, входження осіб, що виконують функції членів територіальних виборчих комісій, до окружних виборчих комісій будуть мати наслідком їх виключення із ТВК.

Оскільки більшість партій подасть до складу ОВК осіб, які є професіоналами у виборчому процесі, а, отже, вже входять до складу ТВК, це призведе до виключень великої кількості членів із ТВК. В наслідок цього порушиться робота всіх цих комісій.

В той же час, після закінчення виборів окружні виборчі комісії припинять своє існування, але механізму повернення членів до ТВК не існує.

Такі ж проблеми виникнуть і серед дільничних виборчих комісій: більшість членів цих комісій будуть брати участь в роботі дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів України та Президента України. При цьому вони будуть виключені із складу дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, що призведе до, фактично, ліквідації цих комісій.

З метою вирішення даної проблеми пропонується даний законопроект.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Пропонується внести зміни до статті 29 Закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (підстави припинення повноважень члена виборчої комісії). Даними змінами із підстав припинення повноважень члена виборчої комісії буде виключено набуття членства у виборчій комісії із виборів Президента України та народних депутатів України.

3. Правові аспекти

Порядок припинення повноважень членів виборчих комісій закріплений у Законі України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших Законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню рівня професіоналізму членів територіальних та окружних виборчих комісій, дозволить зберегти діючий склад територіальних та дільничних виборчих комісій з місцевих виборів.

 

Народний депутат
України

 
Ю. В. Одарченко

Опрос