Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнения в статью 121 Кодекса законов о труде Украины (относительно сохранения среднего заработка за время командировки)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2011 № 8773
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення доповнення до статті 121 Кодексу законів про працю України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено з метою заповнення прогалини, яка виникла в законодавстві у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України" N 3231-VI від 19 квітня 2011 року, щодо компенсації працівникам, направленим у відрядження, часу проїзду до місця призначення і назад.

2. Мета і завдання законопроекту

Прийняття 19 квітня 2011 року Закону України "Про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України" N 3231-VI дозволило встановити працівникам, які направляються у відрядження, гарантії, що забезпечили їм гідну оплату праці за час виконання службових чи професійних обов'язків у відрядженні. Проте, в результаті внесення таких змін у Кодексі законів про працю виявилося неврегульованим питання компенсації часу проїзду працівника до місця призначення і назад, яка в попередній редакції статті 121 КЗпПУ передбачалася в розмірі середнього заробітку.

З огляду на зазначене, метою внесення даного проекту є відновлення обсягу передбачених законом прав працівників на гарантії і компенсації при службових відрядженнях.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується доповнити статтю 121 Кодексу законів про працю України новою частиною, яка передбачає, що за час перебування в дорозі до місця призначення і назад за відрядженим працівником зберігається його середній заробіток.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Кодекс законів про працю України, Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 N 59 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.2011 N 362).

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Запровадження положення, передбаченого законопроектом, дозволить відновити у Кодексі законів про працю України обсяг прав працівників на гарантії і компенсації при службових відрядженнях, що сприятиме посиленню соціальної захищеності даної категорії працівників.

 

Народний депутат
України

 
В. Г. Хара

Опрос