Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 10 Закона Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно приведения в соответствие с Законом Украины "О судоустройстве и статусе судей")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2011 № 8771
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 10 Закону України "Про Вищу раду юстиції"" (щодо приведення у відповідність із Законом України "Про судоустрій і статус суддів")

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Верховною Радою України 7 липня 2010 року прийнято Закон України "Про судоустрій і статус суддів".

Статтею 124 вказаного Закону визначено порядок скликання найвищого органу суддівського самоврядування - з'їзду суддів України.

Разом з тим, частиною четвертою статті 10 Закону України "Про Вищу раду юстиції" зазначено, що порядок скликання з'їзду суддів України визначається Законом України "Про органи суддівського самоврядування".

Водночас, Закон України "Про органи суддівського самоврядування" втратив чинність з дня набрання чинності Закону України "Про судоустрій України" від 7 лютого 2002 року N 3018-III, який, свою чергу, втратив чинність у зв'язку з прийняттям 07.07.2010 року Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

У зв'язку з цим існує необхідність внесення зміни до Закону України "Про Вищу раду юстиції" щодо правильного визначення у статті 10 вказаного Закону нормативно-правового акту, який встановлює порядок скликання з'їзду суддів України.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Проект Закону спрямований на приведення положень Закону України "Про Вищу раду юстиції" у відповідність до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо правильного визначення у тексті Закону України "Про Вищу раду юстиції" нормативно-правового акта, який встановлює порядок скликання з'їзду суддів України

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом запропоновано внести відповідні зміни до частини четвертої статті 10 Закону України "Про Вищу раду юстиції", посилання на Закон України "Про органи суддівського самоврядування" посиланням на чинний Закон України "Про судоустрій і статус суддів".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про Вищу раду юстиції", "Про судоустрій і статус суддів".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує прийняття або перегляду інших законів та нормативних актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запровадження норм проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту забезпечить приведення положень Закону України "Про Вищу раду юстиції" у відповідність із положеннями Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

 

Народний депутат
України

 
С. В. Ківалов

Опрос