Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гастрольных мероприятиях в Украине" (относительно свидетельства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.07.2011 № 8757
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" підготовлено на виконання підпункту 7 пункту 59 Плану заходів щодо виконання у 2005 році Програми Кабінету Міністрів України "Назустріч людям", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 р. N 324, схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України (п. 1.3 витягу з протоколу N 6 засідання Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 року).

Однак, у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України збір за проведення гастрольних заходів, що передбачався схваленим законопроектом, скасовано, що в свою чергу вимагає викладення проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" в концептуально новій редакції.

Нова редакція Закону розроблена відповідно до резолюції Прем'єр-міністра України М. Я. Азарова від 28.12.2010 N 75571/1/1-10.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою запропонованого законопроекту є удосконалення діючих механізмів реалізації державної політики в організації гастрольної справи в Україні, усунення недоліків, виявлених протягом часу, що минув після вступу в дію чинного Закону України "Про гастрольні заходи в Україні", забезпечення однозначного тлумачення термінів чинного гастрольного законодавства.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Закон України "Про культуру", Закон України "Про місцеві державні адміністрації", Закон України "Про гастрольні заходи в Україні", Закон України "Про захист суспільної моралі", Закон України "Про авторське право і суміжні права", Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Реалізація акта передбачає визнання деяких актів такими, що втратили чинність, внесення змін до чинних та розроблення нових актів.

Зокрема, передбачається визнання такими, що втратили чинність: постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 N 36 "Про затвердження Порядку розподілу коштів спеціального фонду державного та місцевого бюджетів на підтримку вітчизняних гастролерів", наказу Міністерства культури і мистецтв України від 23.03.2004 N 155 "Про затвердження Порядку оформлення та видачі свідоцтва про проведення гастрольних заходів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 квітня 2004 року за N 450/9049.

Передбачається внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 N 35 "Про затвердження Порядку організації та проведення гастрольних заходів"; розроблення актів Кабінету Міністрів України про затвердження форми свідоцтва про проведення гастрольного заходу; напрямів, порядку та критеріїв надання державної підтримки гастрольної діяльності.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроектом (на відміну від чинного Закону) передбачено плату за оформлення та видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу та використання коштів одержаних від цієї плати.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" не потребує додаткових коштів із Державного бюджету України.

Орієнтовна сума надходжень від плати за оформлення та видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу за оцінками експертів складатиме 89,1 млн. грн. на рік.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджений без зауважень - Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Державною податковою службою України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державною фінансовою інспекцією України, Міністерством фінансів України, із зауваженнями, які враховано - Міністерством юстиції України, із зауваженнями, які враховано частково - Міністерством економіки і торгівлі України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України розміщений на сайті МКТ для отримання зауважень та пропозицій від юридичних і фізичних осіб. Обговорення законопроекту здійснювалось під час проведення робочих нарад за участю керівників національних творчих колективів України.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери

10. Прогноз результатів

Прийняття Закону дасть змогу:

- ефективно реалізувати державну політику у сфері гастрольної справи;

- вдосконалити правові відносини у сфері гастрольної справи;

- усунути чи значно зменшити можливості зловживань у концертно-гастрольній справі;

- розширити можливості закладів культури надавати якісні послуги через забезпечення надійного джерела фінансування гастрольної діяльності, що провадиться за участю вітчизняних гастролерів.

 

Міністр культури України 

М. А. Кулиняк 

Опрос