Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном архивном фонде и архивных учреждениях" (относительно экспертизы ценности документов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.07.2011 № 8755
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" (далі - проект Закону) розроблено на виконання пункту 113 Орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 N 1231-р.

2. Мета та шляхи її досягнення

Проект Закону підготовлено з метою удосконалення діючих правових норм і механізмів щодо проведення експертизи цінності документів з метою внесення їх до Національного архівного фонду або вилучення з нього, контролю за станом архівної справи та діловодства юридичних осіб незалежно від форми власності, забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, створення архівних установ для централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на відповідній території, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду (трудових архівів).

3. Правові аспекти

Закони України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", "Про місцеве самоврядування в Україні", постанова Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 N 1004 "Про проведення експертизи цінності документів".

Проект Закону відповідає Конституції України. За предметом правового регулювання проект Закону не стосується Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р. та протоколів до неї, не потребує проведення гендерно-правової експертизи та експертизи на відповідність acquis communautaire.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством юстиції, Міністерством будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерством культури.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено для ознайомлення та громадського обговорення на веб-порталі Укрдержархіву (www.archives.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону сприятиме вдосконаленню чинного законодавства у сфері архівної справи та діловодства. Крім цього реалізація закону дозволить забезпечити якісне формування Національного архівного фонду, сприятиме покращенню умов зберігання документів Національного архівного фонду.

 

Перший заступник Міністра

І. Ємельянова

Опрос