Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 40 Закона Украины "О страховании" (относительно приведения в соответствие законодательства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.07.2011 № 8754
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 40 Закону України "Про страхування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 40 Закону України "Про страхування" (далі - проект Закону) розроблений з метою реалізації Закону України від 18.05.2010 N 2258-VI "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", за результатами засідання постійно діючої робочої групи по перегляду нормативно-правових актів в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Комісія), що відбулося 11.06.2009 року, та відповідно до вимог пункту 9 частини другої статті 6 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття регуляторного акта є приведення у відповідність законодавства, врегулювання проблемних питань, що виникають у центрального органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу при здійсненні ним своїх повноважень та зменшення кількості випадків порушень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є:

Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг";

Закон України "Про страхування";

Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (з урахуванням змін внесених Законом України N 2258-VI "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом").

Реалізація акта не потребує розроблення нових актів та внесення змін до інших чинних нормативно-правових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат із Державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державним комітетом фінансового моніторингу України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Громадська антикорупційна експертиза проекту акта не проводилась.

8. Громадське обговорення

Проект Закону оприлюднено відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

За результатами оприлюднення Держфінпослуг опрацювала зауваження Міністерства юстиції України до проекту Закону та врахувала їх.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону сприятиме реалізації Закону України від 18.05.2010 N 2258-VI "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та вдосконалить правове поле у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Оцінка впровадження та виконання вимог регуляторного акта може бути здійснена під час розгляду документів, які подаються фінансовими установами до центрального органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, а також під час проведення перевірок діяльності фінансових установ.

Збільшення або зменшення надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, що пов'язані з дією регуляторного акта, не передбачається.

Негативних результатів від прийняття регуляторного акта не очікується.

 

Голова 

В. Волга 

Опрос