Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 229 Налогового кодекса Украины (относительно особенностей налогообложения спирта этилового для предприятий первичного и смешанного виноделия)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.07.2011 № 8749
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування спирту етилового для підприємств первинного та змішаного виноробства)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Пропонуємо з метою справедливого застосування норм статті 229 Податкового кодексу України визначити порядок оподаткування спирту етилового, який використовується підприємствами виноробної промисловості.

Проаналізувавши положення підпункту 229.1.1.а) пункту 229.1 статті 229 та підпункту 229.1.5.а) пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України, робимо висновок, що зазначені норми не враховують останні зміни, внесені до Закону України "Про виноград та виноградне вино", а саме виробництво вермутів підприємствами первинного та змішаного виноробства.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою зазначеного проекту Закону є врегулювання суспільних відносин у сфері справляння податків і зборів щодо оподаткування отримання спирту етилового підприємствами виноробної галузі та усунення подвійного оподаткування використання спирту етилового підприємствами первинного та змішаного виноробства при виробництві вермутів з вітчизняної сировини.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 229 Податкового кодексу України шляхом зміни підпункту 229.1.1.а) пункту 229.1 та підпункту 229.1.5 а) пункту 229.1 зазначеної статті, у яких визначити, що підприємства первинного та змішаного виноробства, які є виробниками виноградних, плодово-ягідних виноматеріалів і сусла, а також вермутів, справляють податок за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту та видають податковий вексель з метою отримання спирту етилового.

Запропоновані зміни дозволять підприємствам первинного та змішаного виноробства, що виготовляють вермути з вітчизняної сировини, справляти податок на готову продукцію після завершення повного технологічного циклу приготування вермуту.

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють зазначені відносини, є Податковий кодекс України, Закон України "Про виноград та виноградне вино".

Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону, у разі його прийняття, не потребує фінансових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного проекту Закону України сприятиме однозначному застосуванню податковими органами та підприємствами первинного та змішаного виноробства положень щодо оформлення податкових векселів на отримання спирту етилового з метою виробництва виноматеріалів для виготовлення вермутів.

Законопроект надасть можливість справедливого застосування норм Податкового кодексу України та врегулює розбіжності між Податковим кодексом України та Законом України "Про виноград та виноградне вино".

 

Народні депутати України

Майборода С. Ф. (реєстр. картка N 96)

Наконечний В. Л. (реєстр. картка N 157)

Опрос