Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно временного уменьшения ставок акцизного налога

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2011 № 8731
Дата рассмотрения: 01.07.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо тимчасового зменшення ставок акцизного податку"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зважаючи на різке підвищення цін на нафту на світових ринках в кінці 2010 - початку 2011 років, що спричинено політичною нестабільністю в країнах Північної Африки, та відповідне здороження нафтопродуктів на вітчизняному ринку, розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо тимчасового зменшення ставок акцизного податку".

Зазначеним законопроектом передбачено тимчасове коригування розміру акцизного податку на нафтопродукти з метою зниження цін на моторні палива в роздрібній мережі для споживачів, зменшення впливу на соціально-економічний розвиток України підвищення цін на нафту на світових ринках, поліпшення стану нафтопродуктозабезпечення потреб вітчизняних споживачів, в тому числі сільгосптоваровиробників в періоди проведення польових робіт.

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить стабілізувати ціни на моторні палива в оптовому та роздрібному сегментах, що позитивно впливатиме на соціальне становище всіх без винятку споживачів в Україні, уповільнить інфляційні процеси в державі, зменшить транспортну складову в собівартості практично всіх товарів вітчизняного виробництва.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю законопроекту є стабілізація цін на моторні палива в роздрібній мережі для споживачів, зменшення впливу на соціально-економічний розвиток України підвищення цін на нафту на світових ринках, поліпшення стану нафтопродуктозабезпечення потреб вітчизняних споживачів, в тому числі сільгосптоваровиробників в періоди проведення польових робіт.

Цей законопроект створює умови для стабілізації цін на моторні палива в оптовому та роздрібному сегментах на ринку нафтопродуктів для потреб вітчизняних споживачів.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

З метою зменшення впливу підвищення цін на нафтопродукти на соціально-економічний розвиток України, поліпшення стану нафтопродуктозабезпечення потреб вітчизняних споживачів, законопроектом передбачено тимчасове коригування розміру акцизного податку на нафтопродукти.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються Податковим кодексом України.

Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету.

6 Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація Закону дозволить зменшити вплив підвищення вартості нафтової сировини на світових ринках на цінову ситуацію на вітчизняному ринку нафтопродуктів, що є одним з основних факторів енергетичної безпеки держави.

 

Народний депутат України  

І. А. Горіна 

Опрос