Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уточнения наименований главного распорядителя средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2011 № 8722
Дата рассмотрения: 24.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" розроблено на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року N 223-р "Деякі питання оптимізації державних цільових програм". Проектом передбачається внесення змін до додатків Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, затвердженої Законом України "Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами", і додатка до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, затвердженої Законом України "Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему", у зв'язку з необхідністю уточнення найменування центрального органу виконавчої влади головного розпорядника коштів відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади". Положенням про Державне агентство України з управління зоною відчуження, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 393, функції головного розпорядника коштів за вказаними Загальнодержавними цільовими програмами покладаються на ДАЗВ.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроектом пропонується внесення змін до додатків Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, затвердженої Законом України "Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами", і додатка до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, затвердженої Законом України "Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему", шляхом заміни слів "МНС", "Мінпаливенерго" відповідно словами "ДАЗВ", "Міненерговугілля", та слів "Мінрегіонбуд" і "Мінжитлокомунгосп" - словами "Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України".

3. Правові аспекти

Правовими підставами розроблення законопроекту є Укази Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" і від 6 квітня 2011 року N 393 "Про затвердження Положення про Державне агентство України з управління зоною відчуження". У даній сфері суспільних відносин діють Закони України "Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами" і "Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему". Реалізація акта не передбачає внесення змін до чинних актів або визнання такими, що втратили чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових матеріальних і фінансових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів без зауважень.

Проект акта погоджено Мін'юстом із зауваженнями щодо невідповідності проекту вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць і не має впливу на регіональний розвиток.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Реалізація акта не містить ризиків.

 

Голова Державного агентства України
з управління зоною відчуження 
 

В. Холоша 

Опрос