Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно осуществления совместной деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2011 № 8721
Дата рассмотрения: 24.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення спільної діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Ситуація, при якій державним підприємствам заборонено здійснювати внески у спільну діяльність (далі - СД) майном, що не підлягає приватизації, і при цьому вони повинні мати більш ніж 50 % частки спільного майна учасників СД, є непривабливою для будь-яких інвесторів. Також такі умови є невигідними і для підприємств державного сектору економіки, які позбавлені можливості визначати вид внеску до СД. Визначення частки державного підприємства у СД повинно здійснюватися у кожному конкретному випадку із урахуванням особливостей проекту, обсягів необхідних інвестицій, тощо, що може бути проконтрольоване відповідними державними органами, оскільки договори про спільну діяльність вищевказаних суб'єктів господарювання укладаються виключно на підставі рішень Кабінету Міністрів та попередньо погоджуються Міністерством економіки та Міністерством фінансів.

Вилучення норм щодо проведення аукціонів з метою визначення інвесторів при укладанні договору про СД здійснюється з метою приведення законодавства у відповідність до Закону України "Про державно-приватне партнерство", який передбачає, що при укладанні деяких договорів про спільну діяльність вибір інвестора здійснюється за результатами конкурсу, а не аукціону.

Виключення положень щодо затвердження типового договору про спільну діяльність обумовлено багатоманітністю сфер, у яких можуть укладатись такі договори, зокрема, пошук, розвідка родовищ корисних копалин та їх видобування, будівництво та/або експлуатація автострад, доріг, залізниць, тощо, машинобудування, охорона здоров'я, управління нерухомістю, тощо. Розробка типового договору про спільну діяльність, який би враховував особливості правового регулювання кожної із таких галузей є практично неможливим та призведе до зупинення застосування такого механізму як СД у державному секторі економіки.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю законопроекту є врегулювання проблем, що виникають при здійсненні спільної діяльності в ряді галузей і заважають залученню системних інвесторів для розвитку промисловості в Україні.

Завданням законопроекту є покращення регуляторного середовища та усунення зайвих бюрократичних бар'єрів при залученні інвесторів для здійснення спільної діяльності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу України, якими передбачається, що не можуть бути внесені в спільну діяльність саме основні засоби підприємств, що не підлягають приватизації; до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" - у частині виключення необхідності затвердження типового договору про спільну діяльність для суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також виключення положень, що розмір часток державних підприємств, організацій, а також господарських товариств, у статутному фонді яких частка держави перевищує 50 відсотків, повинен становити більше 50 відсотків внеску учасників спільної діяльності.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються:

Господарським кодексом України;

Законом України "Про управління об'єктами державної власності".

Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація Закону підвищить інвестиційну привабливість України, забезпечить ефективне здійснення спільної діяльності, дозволить залучити інвестиції до всіх галузей економіки.

 

Народні депутати України  

К. М. Ляпіна

І. А. Горіна 

Опрос