Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О специальном режиме инвестиционной деятельности на территориях приоритетного развития в Черниговской области" (относительно восстановления льгот специального режима инвестиционной деятельности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.06.2011 № 8685
Дата рассмотрения: 16.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Чернігівській області" (щодо відновлення пільг спеціального режиму інвестиційної діяльності)

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект розроблено з метою відновлення пільг на територіях пріоритетного розвитку Чернігівської області спеціального режиму інвестиційної діяльності для залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва та створення нових робочих місць і працевлаштування працівників, які вивільняються у зв'язку із закриттям, реструктуризацією та перепрофілюванням підприємств, впровадження нових технологій, розвиток зовнішньоекономічних зв'язків, збільшення поставок на внутрішній ринок високоякісних товарів і послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, ефективне використання природних ресурсів.

Такі пільги були скасовані на 5 років Законом України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та внесення змін до деяких інших законодавчих актів України" N 2505-IV.

Зокрема, пропонується перелік таких районів Чернігівської області, з огляду на потенціал розвитку в них пріоритетних напрямків економіки, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 1175 від 26.07.2000 р. "Про деякі питання інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та спеціальних економічних зон". Ічнянський (добування нафти), Городянський, Ріпкинський, Семенівський, Сосницький райони - видобування та агломерація торфу; Корюківський, Козелецький, Новгород-Сіверський райони - оброблення деревини та виробництво виробів з деревини; Чернігівський район - вирощування картоплі, прядильних культур (льону) та шишок хмелю; виробництво мінеральних добрив та азотних сполук; Щорський район - виробництво крохмалю та крохмальних продуктів (виключно з вітчизняної сировини); підготовка та прядіння лляної пряжі; виробництво взуття (в частині виробництва дитячого взуття); Прилуцький район - виробництво насосів, компресорів і гідравлічних систем; Менський, Ічнянський райони - виробництво молочних продуктів (виключно з вітчизняної сировини) та ін.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Головним завданням законопроекту є забезпечення розвитку територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності, шляхом реалізації інвестиційних проектів; сприяння працевлаштуванню та покращення добробуту мешканців даних територій.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Законопроектом доповнюється стаття 1 та відновлюються в дії і доповнюються статті 2 та 6 Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Чернігівській області" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 10, ст. 111 (Із змінами, внесеними згідно із Законом N 2505-IV від 25.03.2005, ВВР, 2005, N 17, N 18-19, ст. 267)

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроектом передбачається можливе зменшення надходження до Державного бюджету України від нарахованого податку на прибуток, податку на додану вартість. Це зменшення неможливо спрогнозувати заздалегідь. На даний момент невідома ні кількість підприємств, на які потенційно може бути поширена дія цього Закону, ні технічні характеристики цих підприємств.

Впровадження в дію цього Закону, або складання відповідного переліку підприємств, має здійснюватися поступово, виважено, максимально враховуючи набутий досвід.

Тому для розробки на даний момент фінансово-економічного розрахунку відсутні об'єктивні і вичерпні дані.

Проте, цей законопроект забезпечить розвиток Чернігівської області за рахунок недержавного інвестора, що, очевидно, зменшує навантаження на бюджет України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону України призведе до розвитку території Чернігівської області, шляхом залучення інвестицій для виконання суспільно та соціально важливих проектів; а також посилення захисту конституційних прав громадян на працю та розвитку пріоритетних видів економічної діяльності.

____________

Опрос