Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившими силу некоторых законов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.06.2011 № 8658
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

У травня 2010 року набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження", який передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про Вищу раду юстиції". Закон визначив підсудність Вищому адміністративному суду справ щодо оскарження актів, дій та бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції та особливості їх розгляду; розширив повноваження Вищої ради юстиції і дозволив ознайомлення з матеріалами справ, розгляд яких триває, а також визначив поняття "порушення суддею присяги".

Цей закон по суті став першим етапом судової реформи. На невідповідності його положень європейським стандартам наголошувала Венеціанська комісія. Положення закону негативно впливають на незалежність суддів. Крім того, закон прийнято всупереч положенням Конституції України, яка передбачає статус і повноваження Вищої ради юстиції, гарантує незалежність суддів і забезпечує право апеляційного та касаційного оскарження. Ці положення проігноровані у зазначеному законі.

Другий закон, який пропонується визнати таким, що втратив чинність, є Закон N 3388-VI "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо участі народних засідателів", підписаний Президентом України у червні. Закон, всупереч частині 4 статті 124 Конституції України, скасовує інститут народних засідателів у кримінальному процесі. Народ позбавили гарантованого Конституцією права безпосередньої участі у здійсненні правосуддя.

Крім того, стаття 22 Конституції України передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Законопроект підготовлено з метою недопущення правового регулювання суспільних відносин всупереч положенням Конституції України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується визнати такими, що втратили чинність, Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження" та Закон України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо участі народних засідателів" як такі, що суперечать Конституції України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються Конституцією України.

Реалізація положень законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребуватиме.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту у разі його прийняття не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить попередити негативні наслідки законодавчої діяльності, проведеної всупереч Конституції, інтересам держави і громадян України.

 

Народні депутати України 

О. Ю. Шустік
В. Д. Швець
С. Г. Міщенко

Опрос