Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившими силу законов Украины "О некоторых вопросах задолженности за потребленный природный газ и электрическую энергию" и "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно вопросов налогообложения природного газа и электрической энергии)"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2011 № 8611
Дата рассмотрения: 02.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання такими, що втратили чинність, законів України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийнявши закони України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії)", Верховна Рада України вийшла за межі своєї конституційної компетенції і втрутилась у відносини між господарюючими суб'єктами паливно-енергетичного комплексу, які регулюються на підставі господарських договорів, укладених відповідно до чинного господарського законодавства. Вирішення питань щодо списання заборгованості, яка виникла між тими чи іншими суб'єктами господарювання у кожному конкретному випадку, не належить до повноважень парламенту та не є предметом законодавчого регулювання. Законом повинен встановлюватись єдиний для всіх суб'єктів господарської діяльності у тій чи іншій сфері механізм реструктуризації заборгованості за енергоносії. Для паливно-енергетичного комплексну такий механізм встановлено у статтях 10 і 11 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу". Вирішення ж відповідних питань у "ручному режимі" лише щодо низки "обраних" суб'єктів господарювання шляхом прийняття з цього приводу спеціальних законів позбавлене як правової, так і соціальної легітимності.

У зв'язку з цим вбачається потреба у визнанні такими, що втратили чинність, законів України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії)".

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є визнання такими, що втратили чинність, законів України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії)".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У законопроекті пропонується визнати такими, що втратили чинність, закони України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії)". Закон набирає чинності з дня його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Господарського кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту дозволить виправити допущену парламентом помилку в законодавчому регулюванні без звернення до Конституційного Суду України.

 

Народний депутат України 

Д. О. Ветвицький 

Опрос