Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно гарантий ответственности государства за возвращение сбережений граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2011 № 8607
Дата рассмотрения: 02.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо гарантій відповідальності держави за повернення заощаджень громадян)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до частини другої статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Проте, незважаючи на зобов'язання держави забезпечити збереження, відновлення реальної вартості та компенсації знецінених грошових заощаджень громадян, вкладених в установи Ощадбанку України і колишнього Укрдержстраху, цінні папери тощо до теперішнього часу громадянам було виплачено 10,6 млрд. гривень, що складає лише 8 % від обсягу зобов'язань.

Питання повернення знецінених заощаджень стосується мільйонів людей, які, внаслідок державної політики у цій сфері, позбавлені права власності, а серед них є такі, що потребують невідкладного лікування, людей похилого віку, які перебувають у скрутному матеріальному становищі.

Зміст положень діючого Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" дозволяє владі нехтувати його виконанням. Саме тому необхідно змінювати діюче законодавство з метою вирішення цієї суспільної проблеми.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою даного законопроекту є законодавче забезпечення відносин, пов'язаних із поверненням населенню України втрачених коштів, вкладених в установи Ощадбанку України і колишнього Укрдержстраху, державні цінні папери тощо.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 2 Закону України "Про державний внутрішній борг України" щодо включення знецінених заощаджень громадян до структури державного внутрішнього боргу та передбачити кошти на їх компенсацію у розмірі не менше ніж один відсоток від внутрішнього валового продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року, запропонувавши відповідні доповнення до частини четвертої статті 6 Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначені питання регулюються Конституцією України, Законами України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", "Про державний внутрішній борг України".

Реалізація положень даного законопроекту не потребує прийняття або перегляду інших законів та нормативних актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України. Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень здійснюватиметься за рахунок Державного бюджету України у розмірі не менше ніж один відсоток від внутрішнього валового продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року.

 

Народний депутат України 

А. М. Павловський 

Опрос