Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения изъятия музейных предметов, музейных коллекций, музейных собраний и предметов музейного значения государственной и коммунальной форм собственности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2011 № 8552
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони вилучення музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення державної та комунальної форм власності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Відповідно до статті 54 Конституції України культурна спадщина охороняється законом. Держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність, вживає заходів для повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами. Однак на сьогодні в Україні спостерігається поширення такого явища, як особисте та нецільове використання посадовими особами органів державної влади музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення, зокрема для інтер'єрного оздоблення приміщень в будівлях і спорудах органів влади, кабінетів їх посадових осіб та ін. Чинним законодавством України не врегулювано питання заборони таких дій з боку посадових осіб органів державної влади та повернення таких предметів в місця їх постійного зберігання.

2. Цілі та завдання прийняття Закону України

Мета прийняття цього проекту закону - збереження Музейного фонду України, відтворення, захист та охорона предметів культурної спадщини, вдосконалення законодавства України про культуру.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону України

Законопроектом пропонується доповнити ст. 21 Закону України "Про музеї та музейну справу" новим абзацом щодо заборони вилучення для індивідуального чи іншого користування музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення, що є державною або комунальною власністю; у Кодексі України про адміністративні правопорушення статтю 92 доповнити новим абзацом щодо введення адміністративної відповідальності за порушення порядку вилучення предметів культурної спадщини з місць їх постійного зберігання.

4. Стан нормативної бази в даній сфері державного регулювання

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є

Закони України "Про культуру", "Про музеї та музейну справу" та інші законодавчі акти України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація закону під час його практичного застосування не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону України

Прийняття даного законопроекту дасть можливість відновити значну частину Музейного фонду України та забезпечити збереження та захист предметів культурної спадщини.

 

Народні депутати України

Прокопчук Ю. В.

Деревляний В. Т.

Шлемко Д. В.

Кошин С. М.

Косів М. В.

Опрос