Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 229 Кодекса Украины об административных правонарушениях (относительно ответственности за безбилетный проезд в городском транспорте)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.05.2011 № 8549
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття акта обумовлена тим, що чинна редакція статті 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає повноваження органів автомобільного транспорту та електротранспорту накладати адміністративні стягнення за безквитковий проїзд при здійсненні правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 135. Зазначене посилання стосується тільки автобусів приміського або внутрірайонного сполучення і не стосується міського транспорту, автобуса міжміського і міжнародного сполучення та міжміського електротранспорту. Внаслідок чого виникає правова колізія, яка не дозволяє вживати належних заходів до громадян, які не виконують встановлений порядок сплати за проїзд у міському громадському транспорті.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою прийняття акта є усунення правової колізії, яка виникла у зв'язку з неузгодженістю статей 135 та 229 чинної редакції Кодексу України про адміністративні правопорушення та створення для підприємств електротранспорту та автомобільного транспорту умов, за яких вони зможуть забезпечувати в повному обсязі збір оплати за надані послуги з перевезень пасажирів, а також підвищення відповідальності громадян за несплату вартості проїзду. Такі умови передбачається створити шляхом використання наданого законодавством права органам автомобільного транспорту та електротранспорту (трамвай, тролейбус) розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з несплатою вартості проїзду у міському транспорті, для стягнення штрафів.

Для досягнення поставленої мети пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення такі зміни:

У частині першій статті 229 слова та цифри "частина четверта статті 135" замінити словами та цифрами "частини друга - четверта статті 135".

3. Правові аспекти

Зазначені питання регулюються статтями 135, 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного та місцевих бюджетів.

Кошти, одержані від стягнення штрафів за безквитковий проїзд, включаються до валових доходів підприємств.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Міністерством інфраструктури, Міністерством внутрішніх справ, із зауваженнями, які враховано Міністерством юстиції.

6. Регіональні аспекти

Внесення змін до змісту статті 229 надасть можливість зазначеним у частині другій цієї статті органам автомобільного транспорту та електротранспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з безквитковим проїздом пасажирів у міському громадському транспорті, створить умови для зменшення кількості пасажирів, які не сплатили вартість наданих послуг, сприятиме покращенню фінансового стану підприємств міського громадського транспорту та якості транспортного обслуговування.

7. Запобігання корупції

Проект акта не має правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект погоджено без зауважень Всеукраїнською асоціацією роботодавців України, Федерацією роботодавців України, Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань та Асоціацією міст України.

10. Прогноз результатів

Прийняття документа сприятиме:

можливості органам автомобільного транспорту та електротранспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з безквитковим проїздом пасажирів у міському транспорті;

підвищення відповідальності пасажирів за сплату вартості проїзду у міському громадському транспорті (зменшенню кількості пасажирів, які ухиляються від сплати за проїзд);

зменшенню фінансових втрат міського громадського транспорту.

Запропоновані зміни повинні підсилити положення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення та вдосконалити механізм розгляду органами автомобільного транспорту та електротранспорту справ про адміністративні правопорушення, а також сприяти зменшенню кількості адміністративних правопорушень, пов'язаних з ухилянням від сплати за проїзд у громадському автомобільному та електричному транспорті.

 

Перший заступник Міністра
регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України 

В. ЛИТВИН

Опрос