Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" относительно использования альтернативных видов топлива

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.05.2011 № 8542
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Даний законопроект розроблено для стимулювання переобладнання механічних транспортних засобів для роботи на газових паливах. До набуття чинності Податковим кодексом України в Україні єдиним стимулом переобладнання механічних транспортних засобів для роботи на газових паливах, що був впроваджений Урядом, була норма Закону України "Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин", яка діяла до 1 січня 2011 року і дозволяла застосувати коефіцієнт 0,5 для ставки податку з власників транспортних засобів, оснащених устаткуванням, що дозволяє використовувати як паливо газ, альтернативні види рідкого та газового палива.

На сьогоднішній день ціни на пальне в Україні сягнули надзвичайно високого рівня. Постійна тенденція зростання цін на нафтопродукти змушує автовласників шукати нові, альтернативні джерела палива для автомобілів. І єдиною альтернативою є переобладнання автомобіля для роботи на газових паливах, яке є економічно доцільною заміною бензину. Крім того, дуже важливим фактором використання газового моторного палива та альтернативних видів рідкого і газового палива є те, що воно є набагато екологічно чистішим паливом ніж бензин, у вихлопі при роботі на газі міститься менше шкідливих речовин, у тому числі CO (майже в два рази менше, ніж при використанні бензинів).

Кількість переобладнаних автомобілів для роботи на газових паливах зростає з кожним днем і встановлення газобалонного обладнання стає все більш актуальним. Однак, на сьогодні, склалася така ситуація, що для реєстрації переобладнання автомобіля на використання газових палив, а саме зазначення в технічному паспорті на транспортний засіб "Встановлено ГБО" потрібно сплатити близько 800 гривень при вартості встановлення газобалонного обладнання 2 - 3 покоління близько 2500 - 3000 гривень, тобто третину вартості переобладнання автомобіля. А якщо автомобіль взято в кредит, а таких автомобілів в Україні левова частка, то потрібно ще і переоформити документи в банку в зв'язку зі зміною технічного паспорту, що коштуватиме автовласнику близько 2000 гривень.

Весь цивілізований світ стимулює автовласників використовувати зріджений газ як автомобільне паливо. Деякі європейські держави частково компенсують вартість встановленого газового устаткування, в Росії не вимагають реєстрації газобалонного обладнання, а в Україні за "напис" в технічному паспорті необхідно заплатити від 20 % до 90 % вартості устаткування!

Статтею 32 Закону України "Про дорожній рух" передбачено, що переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах. Однак більшість громадян нашої країни, не маючи великих прибутків, купують недорогі автомобілі та з метою економії коштів встановлюють газобалонне обладнання, яке дозволяє використовувати в якості моторного палива - пропан-бутан та метан. Тому з метою більш доступного використання громадянами альтернативних видів палива для роботи механічних транспортних засобів пропонується доповнити статтю 32 вищезазначеного закону нормою щодо скасування необхідності внесення змін до технічного паспорту при встановленні газобалонного обладнання на механічні транспортні засоби.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою даного законопроекту є забезпечення стимулювання переобладнання механічних транспортних засобів, що дозволяє використовувати як паливо газ, альтернативні види рідкого та газового палива, а також покращення екологічної ситуації.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом Закону вносяться зміни до Закону України "Про дорожній рух" - скасовується необхідність внесення змін до технічного паспорту механічного транспортного засобу при встановленні на нього обладнання, що дозволяє використовувати як паливо газ, альтернативні види рідкого та газового палива.

4. Стан нормативної бази у даній сфері державного регулювання

Питання, що стосуються даного проекту Закону, регулюються Законом України "Про дорожній рух" (Відомості Верховної Ради України, 1993, N 31, ст. 338).

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація законопроекту дозволить більш доступно використовувати громадянами України альтернативні види палива, а саме газ, альтернативні види рідкого та газового палива для роботи механічних транспортних засобів і зменшити забруднення навколишнього природного середовища.

 

Народний депутат України  

В. М. Чуднов  

Опрос