Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно обеспечения доставки обязательного экземпляра документов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.05.2011 № 8541
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення доставляння обов'язкового примірника документів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України

На сьогодні Закон України "Про обов'язковий примірник документів" не відповідає новим вимогам ринкової економіки, інформаційних технологій і видавничої сфери. Це стосується, в першу чергу, оперативності надходження документів до установ-депозитаріїв і контролю за своєчасним доставлянням обов'язкових примірників документів.

Суть проблеми, на розв'язання якої спрямовується проект Закону, полягає у численних порушеннях порядку доставляння обов'язкового примірника документів.

Вирішення порушеного питання вбачається можливим шляхом внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення доставляння обов'язкового примірника документів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є встановлення відповідальності за порушення порядку доставляння обов'язкового примірника документів та розроблення дієвих заходів, спрямованих на запобігання порушенню відповідного законодавства.

З цією метою проектом Закону передбачається внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Кодекс пропонується доповнити новою статтею 1867 та внести зміни до статті 255), а також до Закону України "Про обов'язковий примірник документів" в частині визначення державного органу, що забезпечуватиме контроль за доставлянням і повнотою обов'язкового примірника усіх видів документів, а також передбачення, що зазначений обов'язковий примірник документів є безоплатним.

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту Закону є пункт 45 орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 червня 2010 року N 1231-р.

У даній сфері суспільних відносин діють наступні нормативно-правові акти:

- Кодекс України про адміністративні правопорушення;

- Закон України "Про обов'язковий примірник документів";

- Закон України "Про видавничу справу";

- Закон України "Про бібліотеки і бібліотечну справу";

- постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 2002 р. N 608 "Про порядок доставляння обов'язкових примірників документів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, Міністерством культури, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Держкомархівом та Держкомпідприємництвом без зауважень; Мін'юстом - із зауваженнями, які враховано. Також, законопроект погоджувався Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24.03.2011 р. N 3195/0/2-11 та відповідно до пункту 1 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 р. N 23 щодо вжиття вичерпних заходів стосовно врегулювання розбіжностей шляхом проведення узгоджувальних процедур, 07.04.2011 р. у Держкомтелерадіо проведено нараду з обговорення положень проекту Закону України за участю начальника відділу фінансів засобів масової інформації Міністерства фінансів Єрмоличева Р. В. та представників Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова", Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Національної парламентської бібліотеки України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

21 серпня 2010 року Державною науковою установою "Книжкова палата України імені Івана Федорова" спільно з Держкомтелерадіо за участю представників бібліотек, видавців та авторів було проведено засідання "круглого столу" на тему: "Удосконалення законодавства у сфері доставляння обов'язкового примірника документів".

Крім того, для громадського обговорення проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доставляння обов'язкового примірника документів" оприлюднено на офіційному веб-сайті Державного комітету телебачення та радіомовлення України (www.comin.gov.ua) у підрозділі "Проекти регуляторних актів" розділу "Регуляторна діяльність", а також у підрозділі "Проекти законів" розділу "Законопроектна діяльність".

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація Закону України дозволить забезпечити оперативність надходження документів до установ-депозитаріїв і контролю за своєчасним доставлянням обов'язкового примірника та попередити порушення законодавства про обов'язковий примірник документів.

 

Голова Державного комітету
телебачення і радіомовлення 
 

Ю. Плаксюк 

Опрос