Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 4 Закона Украины "О высшем образовании" (относительно возможности бесплатно получать второе высшее образование)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.04.2011 № 8449
Дата рассмотрения: 28.04.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про вищу освіту" (щодо можливості безоплатно здобувати другу вищу освіту)"

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно із Законом України "Про вищу освіту" держава гарантує громадянину України здобуття вищої освіти за бюджетні кошти лише один раз. Здобуття другої вищої освіти відбувається за кошти фізичних та юридичних осіб.

В Умовах прийому до вищих навчальних закладів, які щорічно затверджує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, передбачено, що громадяни України, які за станом здоров'я втратили можливість виконувати службові та посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією, мають право безкоштовно отримувати другу вищу освіту за наявності висновків медико-соціальної експертної комісії.

Це важливе положення не закріплене в Законі України "Про вищу освіту". Щоб усунути непорозуміння і підвищити гарантії реалізації права громадян України, вважаю за доцільне доповнити статтю 4 цього Закону положенням, що громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах, якщо за станом здоров'я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії.

Мета і завдання законопроекту

Мета законопроекту - надати можливість громадянам України, які за станом здоров'я втратили можливість виконувати службові та посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією, безкоштовно отримувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах.

Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроект передбачає внесення змін до статті 4 Закону України "Про вищу освіту" з метою надання права громадянам України вдруге безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах, якщо за станом здоров'я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією.

Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Закон України "Про вищу освіту" (в редакції Закону від 17.01.2002 N 2984-III, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 20, ст. 134).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України кожного року надає таке право громадянам України при затвердженні Умов прийняття до вищих навчальних закладів України.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про вищу освіту" (щодо можливості безоплатно здобувати другу вищу освіту)" створить законодавчо-сприятливі умови для здобуття вищої освіти за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах особам, якщо за станом здоров'я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією.

 

Народний депутат України

В. Яворівський 

Опрос