Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О перечне предметов, освобождаемых от уплаты пошлины в связи с организацией и проведением в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.04.2011 № 8443
Дата рассмотрения: 26.04.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про перелік предметів, які звільняються від сплати мита у зв'язку з організацією та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект розроблено відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 29.06.2010 N 2372-VI "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні".

Необхідною умовою якісної організації ЄВРО 2012 є забезпечення належних умов роботи УЄФА, відповідно до гарантій, наданих Україною. Відповідно до гарантії 3 "Митниця", наданої Державною митною службою України, на період підготовки та проведення ЄВРО 2012 гарантовано дозвіл на ввезення до України та вивезення з неї будь-яких товарів, які УЄФА та призначені особи вважають необхідними для виконання своїх функцій без жодних обмежень чи сплати відповідних мит або інших зборів.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (в редакції Закону України від 05.06.2009 N 1474-VI) в рамках підготовки до ЄВРО 2012 застосовується особливий порядок оподаткування ввізним митом та справляння податку на додану вартість при ввезенні у митному режимі імпорту (реімпорту) предметів, призначених для підготовки та проведення чемпіонату.

Відповідно до зазначеної статті УЄФА, особа, призначена УЄФА, або учасник чемпіонату (крім збірної України) мають право ввозити предмети у митному режимі імпорту (реімпорту) без сплати ввізного мита та податку на додану вартість за правилами, встановленими Законом України "Про Єдиний митний тариф" та Податковим кодексом України.

Пунктом щ1 статті 19 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" визначено, що предмети (крім тих, що підпадають під визначення підакцизних товарів), які до 1 вересня 2012 року ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту УЄФА, призначеними УЄФА особами або учасниками чемпіонату (крім збірної України) відповідно до статті 11 Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" ввозяться без сплати мита. При цьому обсяги та порядок ввезення таких предметів встановлюються у спосіб, визначений Кабінетом Міністрів України, а перелік таких предметів за кодами УКТЗЕД визначається окремим законом.

Проект Закону України "Про перелік предметів, які звільняються від сплати мита у зв'язку з організацією та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" розроблено з метою забезпечення проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, зокрема для законодавчого закріплення норм, які дозволять виконати Гарантію 3 "Митниця", надану Україною УЄФА.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою прийняття зазначеного законопроекту є виконання Гарантії 3 "Митниця", наданої Україною в рамках підготовки до участі в тендері на УЄФА на право проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Запропонований законопроект передбачає затвердження переліку предметів із зазначенням їх кодів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (крім тих, що підпадають під визначення підакцизних товарів), які звільнятимуться від сплати мита при ввезенні до 1 вересня 2012 року на митну територію України у митному режимі імпорту УЄФА, призначеними УЄФА особами або учасниками чемпіонату (крім збірної України).

Законопроект носить тимчасовий характер, зокрема діятиме до 1 вересня 2012 року.

3. Правові аспекти

У даній сфері діють такі законодавчі акти:

Закон України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (в редакції Закону України від 05.06.2009 N 1474-VI);

Закон України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф";

Закон України від 29.06.2010 N 2372-VI "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" та інші нормативно-правові акти.

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових та матеріальних витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Міністерством культури і туризму, Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони навколишнього природного середовища та Міністерством охорони здоров'я.

Міністерство фінансів, Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Державна податкова адміністрація надали зауваження до законопроекту, які враховано.

Міністерство юстиції, Міністерство економіки та Державна митна служба погодили законопроект із зауваженнями, які враховано частково.

Міністерство агарної політики та продовольства погодило законопроект із пропозиціями, які не враховано.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить у собі правил та процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону забезпечить виконання Гарантії 3 "Митниця", наданої Україною в рамках підготовки до участі в тендері УЄФА на право проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу.

 

Голова Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів 

В. Г. Ковалевський

Опрос