Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ответственности за незаконные действия с государственными наградами и нарушение порядка использования государственных символов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8320
Дата рассмотрения: 31.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за незаконні дії із державними нагородами та порушення порядку використання державних символів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Згідно чинних норм Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку використання державних символів України (прапор, герб, гімн) та за затвердження чи виготовлення відомчих нагород, схожих із державними нагородами України.

Дана ситуація уповільнює впровадження європейських норм та правил у сферу застосування публічних атрибутів і символів Української держави, створює правові колізії у діяльності правоохоронних органів щодо забезпечення безпеки у даній сфері.

Внесення змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення сприятиме врегулюванню суспільних відносин у сфері застосування публічних атрибутів і символів Української держави на законодавчому рівні.

Разом з цим, такий підхід вимагає підвищення кримінально-правових санкцій у вигляді штрафу, передбачених у ст. ст. 338 - 339 КК України.

Посилення покарання разом з його невідворотністю є дієвими механізмами впливу на кількість проступків, зокрема й у цій сфері суспільних відносин.

Запропоноване посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення у сфері застосування публічних атрибутів і символів Української держави є одним із механізмів забезпечення належного порядку й умов їх застосування.

2. Цілі й завдання прийняття акта

Завданням проекту Закону є посилення відповідальності за правопорушення, вчинені у сфері застосування публічних атрибутів і символів Української держави.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Проект передбачає внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, посилюється відповідальність за такі дії, як купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання України, СРСР, орденських стрічок чи стрічок медалей на планках, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права, чи незаконне зберігання.

Запроваджується адміністративна відповідальність за затвердження чи виготовлення відзнак, які мають схожу назву чи зовнішню схожість із державними нагородами України, а також за порушення порядку використання Державного Прапора України, Державного Герба України або Державного Гімну України.

Підвищується рівень штрафних санкцій, передбачених ст. ст. 338 та 339 КК з метою недопущення перевищення розмірів штрафів, передбачених КУпАП над розмірами штрафів як кримінального покарання.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є:

Конституція України;

Кримінальний кодекс України.

Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Реалізація положень законопроекту в разі його прийняття внесення змін до інших Законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація положень проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

З прийняттям пропонованого проекту Закону буде вдосконалено механізм протидії незаконним діям із нагородами та державними символами.

 

Народний депутат України  

В. Мойсик 

Опрос