Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 290 Гражданского кодекса Украины (относительно сведений о доноре)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8318
Дата рассмотрения: 31.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про внесення зміни до статті 290 Цивільного кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей проект Закону розроблено МОЗ України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 червня 2010 року N 1231-р "Про затвердження орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік" з метою приведення частини третьої статті 290 Цивільного кодексу України у відповідності до вимог статті 13 Резолюції Ради Європи N (78) 29 про приведення у відповідність законодавства держав-учасниць з питань вилучення, пересадки та трансплантації матеріалів організму людини.

2. Мета і шляхи її досягнення

Головною метою прийняття проекту Закону є приведення частини третьої статті 290 Цивільного кодексу України у відповідність до вимог статті 13 Резолюції Ради Європи N (78) 29 про приведення у відповідність законодавства держав-учасниць з питання вилучення, пересадки та трансплантації матеріалів організму людини.

3. Правові аспекти

Правове регулювання трансплантації та здійснення іншої, пов'язаної з нею діяльності, на сьогодні визначено Законом України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині", Цивільним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2000 N 695 "Деякі питання реалізації Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині", наказами МОЗ України від 04.05.2000 N 96 "Про затвердження нормативно-правових актів з питань трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині" та від 25.09.2000 N 226 "Про затвердження нормативно-правових актів з питань трансплантації".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено з Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку територіально-адміністративних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті акта правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, відсутні.

8. Громадське обговорення

Проект акта розміщено на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України (розділ "Зв'язки з громадськістю", підрозділ "Консультації з громадськістю").

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного Закону приведе статтю 290 Цивільного кодексу України у відповідність до вимог статті 13 Резолюції Ради Європи N (78) 29 про приведення у відповідність законодавства держав-учасниць з питань вилучення, пересадки та трансплантації матеріалів організму людини та поліпшить авторитет держави.

 

Міністр  

І. Ємець 

Опрос