Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 35 Закона Украины "Об охране культурного наследия" (относительно предоставления разрешений на проведение археологических разведок, раскопок, других земляных работ)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8313
Дата рассмотрения: 31.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 35 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 35 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт)" розроблений з метою удосконалення порядку надання дозволів на проведення археологічних досліджень.

Згідно діючої редакції абз. 4 ч. 1 ст. 35 Закону України "Про охорону культурної спадщини" дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок та інших земляних робіт можуть отримати будь-які фізичні чи юридичні особи за наявності у них розробленої та погодженої з відповідним органом охорони культурної спадщини програми на проведення археологічних досліджень.

Законопроектом пропонується надавати такі дозволи лише установам Міністерства культури України та науковим установам Національної академії наук України, у штаті яких працюють археологи, історики, консерватори та реставратори, які мають відповідну кваліфікацію, підтверджену кваліфікаційним документом.

Такі зміни призведуть до недопущення не фахівців до об'єктів культурної спадщини, що у свою чергу дасть можливість зберегти їх від руйнування, втрати, розкрадання та використання у власних корисливих цілях.

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є удосконалення порядку надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок та інших земляних робіт.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується передбачити, що дозволи на проведення земляних (підводних) робіт на території місць бойових дій, місць загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, місць поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, надаються установам Міністерства культури України та науковим установам Національної академії наук України, у штаті яких працюють археологи, історики, консерватори та реставратори, які мають відповідну кваліфікацію, підтверджену кваліфікаційним документом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у даній сфері регулюються Конституцією України, Законом України "Про охорону культурної спадщини" та "Про охорону археологічної спадщини".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме збереженню об'єктів культурної та археологічної спадщини України взагалі та для прийдешніх поколінь.

 

Народний депутат України 

В. В. Шемчук

Опрос