Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об автомобильных дорогах" относительно обеспечения функционирования и развития автомобильных дорог общего пользования

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2011 № 8301
Дата рассмотрения: 24.03.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до закону України "Про автомобільні дороги" щодо забезпечення функціонування та розвитку автомобільних доріг загального користування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність розробки цього законопроекту покликана сприяти упорядкуванню діяльності відповідних органів, підприємств, установ та організацій у сфері будівельної діяльності та технічного нагляду, раціональному використанню бюджетних коштів галузевими органами, які здійснюють функції розпорядника цих коштів, у тому числі під час підготовки до проведення в Україні Євро 2012.

На сьогоднішній день існує ряд розбіжностей в законодавчих актах стосовно питання функціонування та розвитку автомобільних доріг загального користування. Деякі нормативно-правові акти розроблялися без врахування специфіки дорожньої галузі, що мало негативний вплив при прийнятті проектних рішень та контролі виконання дорожньо-будівельних робіт.

При існуючому порядку атестацію осіб, які здійснюють технічний нагляд за будівництвом об'єктів архітектури, проводить архітектурно-будівельна атестаційна комісія Мінрегіонбуду. Перелік питань, за якими атестуються фахівці, містить питання щодо загально-будівельних робіт при цивільному та промисловому будівництві і практично не містить питань, пов'язаних з наглядом за дорожньо-будівельними роботами. Таким чином, з одного боку фахівці змушені атестуватись з питань, які не співпадають з їх компетенцією, а з іншого атестування з питань дорожнього будівництва не здійснюється. Але дорожнє господарство є окремою галуззю народного господарства і дорожньо-будівельні роботи є досить специфічними. З метою забезпечення ефективного контролю при проведенні дорожньо-будівельних робіт необхідно щоб атестацію працівників технічного нагляду дорожнього господарства здійснювали фахівці-дорожники, які мають відповідні знання та кваліфікацію. До складу діючої комісії такі не включені.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є прискорення та оптимізація процесів організації будівництва автомобільних доріг загального користування, підвищення якості підготовки спеціалістів технічного нагляду за будівництвом вказаних об'єктів фахівцями саме цієї галузі наукових знань, застосування при виконанні дорожньо-будівельних робіт якісних матеріалів та дотримання технологій виробництва, представлення дорожнього господарства України під час підготовки та проведення Євро 2012 на високому рівні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається внесення ряду змін до Закону України "Про автомобільні дороги".

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері нормативно-правового регулювання

У цій сфері державного регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про автомобільні дороги";

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Комісії з підготовки фахівців, будуть працювати на безкоштовній основі, так як їх склад формуватиметься із фахівців центрального апарату органу управління автомобільними дорогами загального користування та фахівців підприємств, установ, організацій, що входять до сфери дорожнього господарства.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття законопроекту

Прийняття та реалізація цього Закону дозволить прискорити організацію, забезпечити будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування на належному рівні.

Органу державного управління автомобільними дрогами загального користування буде надано право здійснювати фахове навчання та атестацію відповідних спеціалістів технічного нагляду, державний контроль технічного стану автомобільних доріг загального користування, якості дорожніх робіт на них, технологічних процесів виготовлення виробів та матеріалів, які застосовуються при виконанні робіт на автомобільних дорогах загального користування, законності діяльності суб'єктів господарювання в межах смуг відведення автомобільних доріг загального користування.

 

Народний депутат України 

М. Мироненко 

Опрос